ÇİFTÇİ VE ESNAF ZOR DURUMDA

ÇİFTÇİ VE ESNAF ZOR DURUMDA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Korona salgını dolayısıyla çiftçinin ve özellikle esnafın zor durumda olduğunu belirterek, esnaf ve çiftçinin bankalara olan borcunun biran önce ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Keven açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "33. Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı'nda esnafımızın bayram yapacak dermanı kalmadı. Esnaf Kefalet Kooperatifleri ve Halk Bankası aracılığıyla bazı esnafların kullandığı 25 bin liralık kredinin ödeme günü geldi. Prim ve vergi ödemelerinin günü geldi. Esnaf borçlandırma desteği değil kira, prim, vergi gibi kalemlerde hibe destek bekliyor. Şuan özellikle servis şoförleri, kahvehane sahipleri ve çalışanları zor günler geçiriyor. Gelirleri sıfırlandı. Bu insanlar ne yapacak şimdi? Lütfen siyasi iktidardan artık bu sorunlara kayıtsız kalmamasını rica ediyorum. Küçük esnaf zor durumda. Artık seslerini duyun. 

Geçtiğimiz günlerde Nevşehir'de bir Ziraat Bankası şubesinde bir çiftçi kendini yaktı. Çünkü defalarca söyledik 'çiftçi ve esnafa derhal borç yapılandırması ve erteleme çıkarılmazsa bu insanlar iflas edecek.' Saray bu ertelemeyi yapmak için neyi bekliyor? Ne zaman borçlarını yapılandırıp sicil affı getireceksiniz? Ziraat Bankası ve Halk Bankası'nda kaç kişinin kendini yakması gerekiyor"

16 Eylül 2020 Çarşamba tarihinde eklendi ve 328 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız