İlk haftalar önemli

İlk haftalar önemli

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Nihat Tinel seri galibiyetlerin ligdeki konumlarını belirlemede önemli rol oynayacağını söyledi

Yozgatspor Teknik Direktörü Nihat Tinel, kamplarda futbolculardan da çok yoruluyor. 

Hem takımın yapacağı idman programını, hem de ligde özellikle ilk haftalarda oynanacak maçları düşünen Tinel, ilk 5 haftada oynanacak olan 5 maçta hedefi 15 puan olarak belirledi.

Lig hazırlıklarını aralıksız sürdüren Yozgatspor'da lig öncesinde teknik heyet ince hesaplar yapmaya başladı.

Kamp başlangıcından itibaren yaptırdığı yüksek tempolu idmanlarla takım içindeki rekabeti güçlendiren ve oyuncuların istenen seviyeye gelmesini sağlamaya özen gösteren Tinel, ligin ilk 5 haftası içinde planlarını yapmaya başladı. Lige iyi başlamanın takımın motivasyonunu olumlu yönde etkileyeceğini bilen bunu da oyuncularına sık sık anlatan Teknik Direktör Tinel, rakip takımları da mercek altına aldı.

Ligde istenen yere gelmek adına ligin ilk haftalarında alınacak puanların hayati değer taşıdığını vurgulayan Tinel, ilk haftalarda oynayacakları tüm maçları kazanabileceklerini söyledi. 

Bunu başarmaları halinde hem oyuncuların kendilerine güvenlerinin artacağını, hem de moral ve motivasyon açısından da çok önemli bir eşiği aşacaklarını belirten Tinel, şöyle konuştu: "Bu maçlarda istediğimiz puanları toplamak iddiamızı ortaya koymak açısından çok önemlidir ki bu da rakiplerimizi de ister istemez sıkıntıya sevk edecek. Biliyorsunuz ilk haftalar hep zordur ve takımlar lige henüz alışamadığı için önemli puanlar kaybeder. Biz erken form tutmadan, ayağımızı yere sağlam basarak ama tüm maçlara aynı ciddiyet ve konsantrasyonla çıkarak ilk haftaları kayıpsız geçersek hedefimize ulaşma yolunda çok önemli adımlar atmış oluruz. Biliyorsunuz ligin boyu kısa ve yaşanacak puan kayıplarının bazen telafisi olmuyor" dedi.

Takımın yaşanılan talihsizliğe rağmen çok iyi bir konuma geldiğini ve kampın bitimine kadar da eksikliğin kalmayacağına olan inancını dile getiren Tinel, "Lige her konumdan hazır bir takım olarak girmek adına çok çalışıyoruz. Şu ana kadar gelinen nokta hayli memnuniyet verici" diye konuştu.

11 Eylül 2020 Cuma tarihinde eklendi ve 379 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız