ARSLAN:"BU KULÜBÜN BİR BAŞKANI VAR"

ARSLAN:"BU KULÜBÜN BİR BAŞKANI VAR"

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan katıldığı bir canlı yayında merak edilen soruları yanıtladı.

Arslan, ligin başlayıp başlamama belirsizliğine rağmen hazırlıkların yapıldığını ve ligin başlama kararı çıktığında da koronavirüs salgınını dikkate alarak çalışmaların hızlandırıldığını söyledi. Takım kadrosu konusundaki eleştirileri de yanıtlayan Arslan, henüz transfer sezonunun bitmediğini ifade etti.

Koronavirüs salgınından kaynaklı maçlarda alınacak önlemlerden bahseden Başkan Arslan,"Yeni sezonda koronavirüs salgınından dolayı Futbol Federasyonu Sağlık Bakanlığı ile de görüşmek suretiyle çok ciddi tedbirler oluşturdu. Her hafta futbolcular, yöneticiler, çalışanlar ve maçı izleyecek olan gazetecilere maçlardan önce koronavirüs testi yapılacak. Biz de şimdiden tedbirlerimizi alıp, hazırlıklarımızı yapıyoruz. TFF 3'ncü Lig 2'nci grupta mücadele edeceğiz. Kolay bir grup değil ama inşallah mücadelemizi güzel şekilde göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

Takımın oyuncu ihtiyaçlarının ne olduğu konusundaki eleştirileri yanıtlayan Arslan,"Takıma alınacak oyuncuların son kararını hep teknik ekip verir. Bize tavsiyelerini sunar biz de oturup pazarlığını yaparız. Kulübün prensiplerine ters olmadığı takdirde takım kadrosuna dahil ederiz. Ama hiç birini Kazım Arslan veya bir başka yönetici tek başına yapamaz.  Bu bir ekip işidir. Sürekli takımın kanat oyuncusuna vs ihtiyacı olduğu yazılıyor. Tamam lazım. Biz de biliyoruz ama daha transfer sezonu bitmiş değil. Telaşa, aceleye gerek yok. Bugün itibari ile yarın sabah maç olsa çıkacak 11'imiz 18'imiz hazır.  Takımın eksikliklerini kamp döneminde görmeye devam ediyoruz. Ama baktığımızda son derece istekli, birbirleri ile uyumlu, hırslı, şampiyonluğa inanan bir kadro oluştu. Tabi bu arada bir orta saha oyuncusu daha almak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Kim olduğunu bilmediğim birine Yozgatspor'u teslim edemem diyen Arslan,"Bir vatandaş çıktı geldi bana sen bırak Yozgatspor'un başkanı ben olacağım, benim param çok dedi. Çok mudur, az mıdır onu bilemem. Kimsin onu da bilmiyorum. Kimin adına böyle bir taleple geldin onu da bilmiyorum. 5 yıldır bu kulübün başkanlığını yapan ve netice itibari ile dağılmış, dibe çökmüş bir kulübü öyle yada böyle küllerinden yeşertip, ateşleyip Bal Lig'ine ve 3. Lig'e çıkartan başkan var. Bir başkana gelip de benim param çok sen bu işi bırak gibi sözler söylenirse bu iş de ciddiye alınmaz. Kimsin, nesin ben Yozgatspor'u kime teslim edeceğim. 

Sen bu kulübün üyesi bile değilsin. Bu kulübün üyeleri var her ay aidat ödeyen, elini taşın altına koymuş yöneticileri var. Az yada çok cebinden para çıkartan başkanı var. Netice itibari ile başarılı bir takım oluşturulmuş. Yozgatspor 25 kişi ile kampını yapıyorsa, her mevkiinin alternatifi varsa bu başarıyı da görmezden gelemezsiniz. Bu takıma maddi yada manevi katkı sunmayan biri çıkıp gelip bu takıma talibim derse bunu ciddiye alamazsınız. 

Bu kulüp sahipsiz değil bu kulübün bir başkanı, yönetimi, teknik heyeti, futbolcusu var. Yozgatspor batmadı ki birileri kurtarmaya çalışıyor" dedi.

2 Eylül 2020 Çarşamba tarihinde eklendi ve 504 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız