Vatandaş üretiyor, Çekerek kazanıyor

Çekerek Belediyesi tarafından projelendirilen, atıl vaziyette bulunan Buğday Pazarı binası yeniden hayat buluyor.

Vatandaş üretiyor, Çekerek kazanıyor

Çekerek Belediyesi tarafından projelendirilen, atıl vaziyette bulunan Buğday Pazarı binası yeniden hayat buluyor.

Bağlarbaşı mahallesi 374 Ada 13 Parsel Taşınmaz üzerinde 12 Dükkan olarak yapılmış ve  atıl vaziyette bulunan Toplam bin 245 metrekare alana sahip Buğday Pazarı Binası yeniden hayat buluyor.

Proje hakkında bilgi veren Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır;" KOP tarafından 1.500.000,00 TL proje desteği onaylanana projenin  ihalesi gerçekleştirilecek. İçerisinde İdari Bina, İmalathaneler, Satış Ofisleri, Laboratuar ve Eğitim Salonları bulunacak olan 400 metrekare kapalı alan tadilat yapılacak ve buradan Çekerekli üreticiler yararlanacak. Proje tamamlandığında Geleneksel El Sanatları Üretimi, Hediyelik Eşya Üretimi, Organik Reçel, Marmelat, Pekmez Üretimi, Sabun Atölyeleri gibi Yöresel ürünler için üretim merkezi haline gelecektir.

130 metrekarelik açık alanda yer alacak mağazalarda da üretilen ürünlerin halka birebir yerinde satışı gerçekleşecektir.

Bölgemizde yetişen Kuşburnu toplanılarak Üretim merkezimizde Marmelat , Çekerek Bağlarında yetişen Üzümler Pekmez, tek parselde dünyanın en büyük Lavanta Bahçesinden yetişen lavantalardan Lavanta Yağı, Lavanta Sabunu, Lavanta Kremi ve Lavanta Kolonyaları, tarla ve bahçelerde yetişen domates ve biberlerden salça, kadınlarımızın el becerileriyle yapacakları Geleneksel El Sanatları ürünleri ile Yerelden Kalkınma olarak her hanemizin üretim merkezi haline dönüştürülmesini hedefliyoruz. 

Çekerek Yöresel Ürünler Üretim Merkezi projesi hemşehrimiz, gururumuz, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay beyefendinin destekleriyle gerçeğe dönüşüyor. Gerek Yozgat için gerekse Çekerek için her zaman bizim yanımızda olan ve bizzat  projeleri  yakından takip ederek gerçekleşmesini sağlayan Cumhurbaşkanı Yardımcımıza çok teşekkür ediyorum" dedi. 

30 Haziran 2020 Salı tarihinde eklendi ve 1722 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız