"ZOR BİR SÜREÇ GEÇİRDİK"

Özel Gülşen Solmaz Kreş ve Montessori Okulu, yeni eğitim öğretim yılı için avantajlı kayıt alma işlemine başladı.

"ZOR BİR SÜREÇ GEÇİRDİK"

Özel Gülşen Solmaz Kreş ve Montessori Okulu, yeni eğitim öğretim yılı için avantajlı kayıt alma işlemine başladı.

Kreş kültürüne açıldığı günden bu tarafa farklılık getiren, 0-6 yaş grubu çocukların evlerindeki rahatlığı yaşamaları için hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan Özel Gülşen Solmaz Kreş ve Montessori Okulu'nda yeni sezonun heyecanı yaşanmaya başladı.

Normalleşme sürecinin başlaması  itibaren 2020-2021 eğitim öğretim yılı için kapılarını miniklerine yeniden açan Kreş sınırlı sayıda öğrenci kabul edeceği için velilerin ellerini çabuk tutmaları gerekecek.

MARKA OKUL MARKA EĞİTİM

Gülşen Solmaz Kreş ve Montessori Okulu ismiyle geçtiğimiz yıl Üniversite yolunda bin metrekare bahçe içerisine konumlanan ve hiçbir ayrıntının gözden kaçırılmadığı süper binada hizmet veren Okulun deneyimli kadrosu 9 yıllık tecrübe ve bilgi birikimini çocukların hayata her bakımdan hazırlanması için kullanıyor. Bu süreçte sosyal sorumluluk projeleri ile birçok ödül alan, bunları yeterli görmeyerek yenilerine imza atarak örnek teşkil eden Kreşte deyim yerindeyse yok yok. Çocukların kendilerine olan özgüvenlerini kazanmaları, sorgulamaları, yeteneklerini ortaya çıkarmaları için müzik, drama, satranç, İngilizce, modern dans, halk oyunları ve değerler eğitimi, Montessori eğitimi, robotik kodlama eğitimi, Mathazone yöntemi ile matematik, ebru ve seramik atölye çalışmaları, Hazerfen Akademi ile Deney ve bilim çalışmaları yapılıyor, ayrıca sosyal sorumluluk projelerine ağırlık veriliyor. 

YOZGAT'TA BENZERİ YOK

Yozgat'ta tek, bölgesinde de hem verdiği eğitimlerin içeriği, kalitesi hem de eğitim alanının farklılığı ile hatırı sayılır okulları arasına giren Gülşen Solmaz Kreş ve Montessori Okulunda geniş oyun alanları, renklerin psikolojik etkileri araştırılarak boyanmış, her yaş grubunun ayrı eğitim aldığı geniş ve muhteşem tasarımlı sınıflar, her çocuğun kendi yeteneğine göre eğitim alacağı bireysel sınıflar, Montessori eğitim sınıfı, evcil hayvanların bulunduğu kümes ve küçük hayvanat bahçesi, organik tarım bahçesi, iç ve dış ayrı planlanmış park ve oyun bahçesi bulunuyor. 

"TEDBİRLERİMİZ EN ÜST SEVİYEDE"

Vatandaşlarda ikinci dalga konusu olduğunu belirten Özel Gülşen Solmaz Kreş ve Montessori Okulu işletme sorumlusu Gülşen İtik," Maalesef vatandaşlarımızda hala ikinci dalga korkusu var. Bizlerde 1 Haziranda açılması kararlaştırılan kreşimizi bir ay gecikmeli açarak tüm tedbirlerimiz aldık. İnsanlar çok tedirgin ama sosyal duygusal gelişimlerin çocukların eğitimini verebilmek için kreş ortamı gerekiyor. Çalışan anne babayı kurtarıcı kreşler var bildiğiniz üzere, az sayıda öğrenci ile başlayacağız, şuan aktifiz faaliyetteyiz etkinliklerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm sağlık önlemlerimizi aldık, eğitimlerimiz aynı şekilde devam ediyor. Her sınıfımızı 10'ar kişilik olarak ayarladık 11'ici öğrencimizi kesinlikle almayacağız. Her kreşte bunu yapmak zorunda şuan" dedi.

"ZOR BİR SÜREÇ GEÇİRDİK"

Pandemi sürecini çok zor geçirdiklerini ifade eden İtik," Biz  pandemi döneminde en çok sıkıntı yaşayan kurum olduk. Devlet tarafından hiçbir destek almadan ayakta kalmaya devam ettik. Sadece çalışanlarımız kısa çalışma ödeneğinden yararlanabildi. Fakat kreşler hiçbir geliri olmadığı için ve velilerden ödenek alamadığı için kiralarını ödemeye devam ettiler, faturaları ortalamaya göre geldi hiç açmamamıza rağmen faturalarımız yüksek geldi. Bu dönemde en çok mağdur olan kurumlardan biride biz kreş işletmeleri oldu. Bu süreçte de açılmamız istendi açtık ama, yine hiçbir ödenek ve yardım alamıyoruz. Kapatırken 50 öğrencimiz varsa şuan 10 öğrenciye düştü yarısı bile değil. Yine kira ödeyeceğiz, bu sefer giderlerimiz arttı. Asında biz çok fazla mağdur olduk,  kreşler, okul öncesi hocalar,  rehabilitasyon merkezleri aynı şekilde en çok mağdur olan kurumlardan biriyiz. Kira yardımı alabilirdik, öğrenci sayısına göre devlet destek verebilirdi. Fakat bunların hiç birini alamadık. " dedi.

26 Haziran 2020 Cuma tarihinde eklendi ve 2443 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız