YOSİAD HIZ KESMİYOR

YOSİAD HIZ KESMİYOR


Yozgatlı Sanayici ve İşadamları Derneği  pandemi sürecinde boş durmadı.
Pandemi sürecinde boş durmayıp, yüz yüze olmasa da teknoloji ile çalışmalarına devam eden YOSİAD hız kesmeden Yozgat için projeler ve yatırımlar yapmaya devam ediyor.
İŞ İNSANLARI YOZGAT'A GELECEK
Pandemi süreci boyunca iş insanları ile görüşme halinde olan YOSİAD Yozgat'ta toplantı yapacak.
1 Haziran'dan itibaren başlayan normalleşme süreci ile iş insanları Yozgat'a davet edildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan YOSİAD Yozgat İl Temsilcisi Gülşen İtik," Yozgat için yatırım ağlarını güçlendirerek iş insanları ile görüşmelerimiz aralıksız olarak devam ediyor. Ülkemizde olduğu gibi dünyayı da etkisi altına alan korona virüsü sebebiyle birçok sıkıntı yaşadık. Ama bizler YOSİAD olarak çalışmalarımıza hiçbir şekilde ara vermedik. İş insanlarımız ile telefon görüşmelerimiz devam etti. Normalleşmenin başladığı bu süreçlerde ise iş insanlarımızı Yozgat'a davet ettik. İnşallah ilerleyen günlerde iş insanlarımızı Yozgat'a ağırlayacağız. Hem yurt dışında hem de ülke genelinde Yozgatlı olup  buralarda hizmet veren kendi sektöründe  çok büyümüş iş insanlarımız var. Bu iş insanlarımızdan bir ekip oluşacak, önümüzdeki günlerde Yozgat'ta gelecek. Protokolün katılımı ile  yemekli toplantı yapacağız" dedi.
 KURU BAKLİYAT ÜRETİM VE PAKETLEME FABRİKASI KURULUYOR
İş insanları ile irtibat halinde olduklarını belirten İtik," İl dışında yaşayan Yozgatlı sanayici ve iş adamları ile iş ve güç birliği yaparak, bulundukları şehirde hem ticaretlerini geliştirmek hem de bölge ve ülke ekonomisine, istihdamına, üretimine katkı sunmak amacıyla çalışmalarımız sürüyor.  Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü içerisinde Sosyal Tesis ve Restoran, Araştırma Hastanesi içerisine Kantin/Kafeterya açarak yaklaşık 40 kişi istihdam sağladık. Yozgat'a bir de fabrika kurmak için YOSİAD olarak kolları sıvadık. Yozgat'ın kuru baklagillerde zengin tarım ürünlerinin üretimi, ülke ve dünyaya pazarlanması, marka haline getirilmesinin amaçlandığı fabrika temelini ise en yakın zamanda atmayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

23 Haziran 2020 Salı tarihinde eklendi ve 2045 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız