BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

BİR İLK GERÇEKLEŞTİ


Yozgat Şehir Hastanesi Başhekim Vekili Uzm. Dr. Mustafa Kozan Yozgat Şehir Hastanesinde bir ilk gerçekleştirildiğini belirtti.
Yozgat Şehir Hastanesinde ilk ERCP (Endoskopik Retrograd Kolanjiyo Pankreatografi) işlemi gerçekleştirildi.


 Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mesut Sipahi tarafından gerçekleştirilen ERCP işlemi hakında  bilgi veren Kozan yaptığı açıklamada ;" Sağlık tesislerine başvuran hastalara her türlü sağlık hizmetini vermeyi hedefliyoruz"dedi.
 ERCP ünitesinin kurulması il dışana sevklerin büyük oranda azalacağını belirten Kozan," ERCP ünitesi ile birlikte çevre illere ERCP yaptırmak için sağlık tesislerinden il dışına yapılan sevklerin de büyük bir o;" Sağlık tesislerine başvuran hastalara her türlü sağlık hizmetini vermeyi hedefliyoruz"dedi.
 ERCP ünitesinin kurulması il dışana sevklerin büyük oranda azalacağını belirten Kozan," ERCP ünitesi ile birlikte çevre illere ERCP yaptırmak için sağlık tesislerinden il dışına yapılan sevklerin de büyük bir oranda azalacak ve hastalarımızın Yozgat Şehir Hastanemizde işlemlerini gerçekleştirebilecekler. ERCP ünitesinin ilimiz ve hepimiz için hayırlı olmasını dilerim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
ERCP işlemi nedir?
ERCP işlemi tanı ya da tedavi amacı ile uygulanabilen özel üretilmiş bir endoskop ile duodenum'a (onikiparmak barsağı) açılan safra yollarına yapılan müdahaledir.

23 Haziran 2020 Salı tarihinde eklendi ve 2135 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız