İMZALAR ATILDI, TEMELİ YAKINDA

Yozgat Organize Sanayi Bölgesine kurulacak olan fabrika ile Yozgat yöresi kuru bakliyatlar ülke ve dünyaya pazarlanacak.

İMZALAR ATILDI, TEMELİ YAKINDA

Yozgat Organize Sanayi Bölgesine kurulacak olan fabrika ile Yozgat yöresi kuru bakliyatlar ülke ve dünyaya pazarlanacak.

İl dışında yaşayan Yozgatlı sanayici ve iş adamları ile iş ve güç birliği yaparak, bulundukları şehirde hem ticaretlerini geliştirmek hem de bölge ve ülke ekonomisine, istihdamına, üretimine katkı sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren, öğrenci bursları, ihtiyaç sahibi Yozgatlı ailelerin gözetilmesi, toplum yararına başlatılan çalışmalara katkı sunmak gibi sosyal projeleri ile de dikkat çeken Yozgatlı en güçlü sivil toplum kuruluşu olan Yozgatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (YOSİAD), Yozgat'a yatırımlarını sürdürüyor. 

Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampüsü içerisinde Sosyal Tesis ve Restoran, Araştırma Hastanesi içerisine Kantin/Kafeterya açarak yaklaşık 40 kişi istihdam eden YOSİAD, Yozgat'a bir de fabrika kurmak için kolları sıvadı. Yozgat'ın kuru baklagillerde zengin tarım ürünlerinin üretimi, ülke ve dünyaya pazarlanması, marka haline getirilmesinin amaçlandığı fabrika temelinin ise en yakın zamanda atılması planlanıyor.

"YOZGAT'IN BOŞ LAFA DEĞİL YATIRIMA 

İHTİYACI VAR"

Yozgat'ın Tarımsal ve Hayvansal üretimde ülke genelinde önemli potansiyele sahip olduğunu bunun geliştirilip ülke ve dünya pazarına sunulması, Yozgat'tan özellikle işsizlikten kaynaklı göçün önlenmesine istihdam sağlayarak katkı sunmak, şehrin ekonomisine, kültürüne, gelişmesine değer katmak amacıyla üretime dönük bir fabrika kuracaklarını belirten Yozgatlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Erdal Öztürk, "Biz amacımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yozgat'ın değerlerinin kıymetlendirilmesi için gerçek manada ortaya konulacak etkin yatırımlara ihtiyacı var biliyoruz. Yozgat'ı uzaktan boş lafla seven değil, şehrimize sevdalı, kaygısını duyan bunun için de gayret gösteren hem bir sivil toplum kuruluşu dernek, hem de ahde vefası için çabasını somut ortaya koyan iş insanları olarak fayda sağlamaya çalışıyoruz. İsterim ki, özellikle İl dışındaki diğer Yozgatlı sivil toplum kuruluşu derneklerimiz, Yozgatlı iş insanlarımız da birlik ve beraberlik içerisinde ama samimiyetle, ciddiyetle maddi-manevi güçlerini birleştirsin ve Yozgat'ımıza faydaya dönüştürsün. Bizim adımlarımız bu anlamda öncüdür, örnektir. Nihayetinde; niyetimiz halis, memleketimize hayırlı olsun" diye konuştu.

10 BİN DÖNÜM 

ÜZERİNE KURULACAK

Organize Sanayi Bölgesinde 10 Bin metrekare alana kurulacak fabrikanın yer tahsisi için ise imzalar atıldı. YOSİAD Genel Başkanı Erdal Öztürk kuracakları fabrikanın yer tahsisine Organize Sanayi Bölge Müdürü Erdoğan Öztürk ile birlikte hayırlı olması dileği ile imza attı. İmza töreninde dernek genel başkan yardımcısı Orhan Erbaş da hazır bulundu. 

Yeşil mercimek üretiminde ülke genelinde 1'nci, Buğday üretiminde 5'nci sırada yer alan Yozgat'ta Kuru Bakliyat Üretimi ve Paketleme fabrikası Yozgat'tan dünyaya bakliyat üretip pazarlayacak. Fabrika temelinin ise en kısa zamanda atılması planlanıyor. YOSİAD Genel Başkanı Erdal Öztürk 1 yıl içerisinde fabrikanın hazır hale getirilmesinin planlandığını, istihdam sayısının ise ilk etapta 100 ü aşacağını açıklarken, Yozgat'ta üretime dönük yapacakları yatırımda destek ve katkılarından dolayı Bölge Müdürü Erdoğan Öztürk ve emeği geçenlere teşekkür etti. 

17 Haziran 2020 Çarşamba tarihinde eklendi ve 5775 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız