"YOZGAT'IMIZIN GÖZ BEBEĞİ

"YOZGAT'IMIZIN GÖZ BEBEĞİ

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 33 milyon TL bütçe ile Yozgat Şehir Stadyumunun yenileneceği kamuoyuna açıklandı diyen MHP Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef; "50 yıl öncesi teknolojisi ile yapılmış, ekonomik ömrünü neredeyse tamamlamış, önemli bir bütçe ayrılarak Yozgat Şehir Stadyumunun yenilenmesi vatandaşlarımızın beklentileri karşılamamaktadır" dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef, Yozgat stadyumunun tadilatının yapılacağı açıklanması sonrası Yozgatlılar ve Yozgatspor'a gönül verenler tarafından gelen tepkileri dile getirerek, Yozgat stadyumuyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından cevaplanmasını istediği soru önergesini TBMM Başkanlığı'na sundu. YOZGAT GENÇLERİNİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUYOR
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef yaptığı açıklamada; "Yozgat ilimizin göz bebeği, geçmişte şehrimizdeki futbol severlere nice sevinçler yaşatmış takımımız Yozgatspor 1959 FK bu sezon 3. Lig 3. Grupta mücadele vermektedir. Sosyal etkinliler açısından ciddi eksiklik yaşayan Yozgat'ımız da gençlerimizin kötü alışkanlıklara eğilimini engelleyen önemli etkinliklerin başında futbol gelmektedir.
EKSİKLİKLER FUTBOL FEDERASYONU TARAFINDAN TESPİT EDİLDİ Takımımız Bölgesel Amatör Ligden 3. Lige yükseldiğinde şehir merkezimizde bulunan stadyumun takımın ihtiyaçlarını ve 3. Lig şartlarını karşılamadığı Futbol Federasyonu tarafından da tespit edilmişti. Şehir Stadyumunun eksiklikleri Yozgat Ziyaretlerinde Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu beyefendiye bizzat Yozgatlı hemşerilerimiz tarafından iletilmişti. VATANDAŞIN BEKLENTİSİ YENİLENMESİ Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 33 milyon TL bütçe ile Yozgat Şehir Stadyumunun yenileneceği kamuoyuna açıklandı. 50 yıl öncesi teknolojisi ile yapılmış, ekonomik ömrünü neredeyse tamamlamış, önemli bir bütçe ayrılarak Yozgat Şehir Stadyumunun yenilenmesi vatandaşlarımızın beklentileri karşılamamaktadır. İLERİYE DÖNÜK DÜŞÜNÜLÜRSE YOZGAT EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAR Yozgat'a yeniden bir şehir stadyumu yapılması gereklidir. Yozgat'a yapılacak olan stadyumu sadece Yozgatspor'un kullanacağı bir saha olarak düşünmemek gerekir. İç Anadolu ve Türkiye'nin tam ortasında ulaşımı kolay bir şehir. Federasyonun yapacağı birçok organizasyona ve çevre illerde sahası kapanan takımlara ev sahipliği yapabilir. Yapılacak olan tesis normlara uygun düşünülürse Yozgat'ımıza ekonomik açıdan da ciddi katkı sağlayabilir. MEVCUT SAHA AMATÖRE HİZMET EDEBİLİR Mevcut saha yerinde bırakılarak amatör ligin hizmetine verilebilir. Şehir dışında yeni bir spor kompleksi Yozgat'ın ekonomisine de katkılar sağlayacağı konusunda kamuoyunda kanaat oluşmuş ve Yozgatlı hemşerilerimiz Modern Yeni Bir Stadyum yapılmasını istemektedir." MODERN BİR STADYUM YAPIMI PLANLANMAKTA MIDIR? Yozgat Şehir Stadyumunun tadilat yapılarak yenilenmesi yerine, hemşerilerimiz ve Yozgatlı futbol severlerin beklentisi haline gelmiş yeni, modern bir stadyum yapımı planlanmakta mıdır? 

12 Haziran 2020 Cuma tarihinde eklendi ve 809 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız