BÜYÜK DEĞİŞİM

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yerköy Devlet Hastanesi ihalesinin yapıldığını belirterek, hastanenin yapım inşaatına yakında başlanılacağını söyledi.

BÜYÜK DEĞİŞİM

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yerköy Devlet Hastanesi ihalesinin yapıldığını belirterek, hastanenin yapım inşaatına yakında başlanılacağını söyledi.

Milletvekili Yusuf Başer, gazetemize yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarı döneminde Yozgat ve ilçelerinin sağlık alanında büyük değişim ve dönüşüm yaşadığını vurguladı.

Milletvekili Başer, "Türkiye'nin ilk şehir hastanesini Yozgat'ımıza kazandırarak sağlıkta büyük bir hizmeti gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Avrupa standartlarının da üzerinde olan Yozgat Şehir Hastanemiz adeta 5 yıldızlı otel konforunda sadece Yozgat'ımıza değil bölgemize de hitap etmektedir. Bunun yanı sıra Sorgun'umuz başta olmak üzere diğer ilçelerimizde de hastanelerimiz yapılarak ilçe halkımızın hizmetine sunulmuştur."dedi.

"AMBULANSLA HASTA NAKLİ YAPILAMAZKEN BUGÜN HAVA AMBULANSI İLE HASTALARIMIZIN NAKLİ YAPILIYOR"

"AK Parti İktidarı öncesi hastalarımızın başka illere sevk edilmesinde bırakın ambulans bulmayı ambulansa koyacak yakıt bulmakta sıkıntı yaşarken bugün nakiller hava ambulansı ile yapılıyor"diyen Başer, "Geçmişle günümüzü kıyasladığımızda Allah'a şükür bugün sağlık alanında çok büyük gelişmeler yaşandığını görebiliyoruz. Vatandaşımız gerek ilçelerinde gerekse Yozgat Şehir Hastanemizde adeta otel konforunda sağlık hizmetini en iyi şekilde alabiliyor. Bunlar tabiî ki AK Parti iktidarı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Yozgat'ımıza verdiği önem sayesinde gerçekleşmiştir. Elbette bizler bu hizmetlere daha yenilerinin eklenmesi için mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Yerköy Devlet Hastanemizin de İhalesi yapıldı ve Hastanemizin inşaatına yakında başlıyoruz. Fiziki ve genel durumu bakımından son derece modern bir şekilde tasarlanan hastanemiz, 100 yatak kapasiteli olup, 38 poliklinik, 10 yetişkin yoğun bakım ünitesi, 4 yenidoğan yoğun bakım ünitesi, 15 diyaliz ünitesi bulunacak. Amacımız vatandaşlarımıza en iyi en güzel hizmeti sunmaktır. Bu vesile ile hastanemizin Yerköyümüze şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum."diye konuştu.

3 Haziran 2020 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1052 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız