ESNAF DERTLİ

ESNAF DERTLİ


Normalleşme süreciyle birlikte yeniden hizmete giren kafe ve restoranlar hazırlıklarını  tamamlayıp bugün itibariyle açılmaya başladı.
Kurallar dâhilinde saat 22.00'a kadar hizmet vermeye başlayacak olan kafe ve restoran sahipleri sevinçlerinin yanı sıra endişe içindeler.
Yozgat'ta yıllardır kafe işletmeciliği yapan Şehzade Kafe işletme sahibi H. Sadık Şahin," Normalleşme süreci içine girmiş bulunmaktayız. Fakat alınan tedbirler bizi zor durumda bırakmaya devam ediyor. Bu süreçte bir çok sıkıntı yaşadık ödemelerimiz oldu yapamadık. 80 günlük bir karantina süreci geçirdik. Ama şuan normalleşme sürecine başladık. Fakat bizler ilk gün olmasına rağmen umduğumuzu bulamadık. İyileştirmeler olmaz bu şekilde devam edersek bizler umduğmuzu bulamamaya devam edeceğiz. Bunlarda bizlerde endişe uyandırıyor. Gelecek zamanla ilgili kaygılarımız devam ediyor. Bizler ek gelirleri olmayan insanlarız. Bu durumun devamı elemanlarımızın parasını ödeyememeye kadar gidecek. Bu karar sonrası işletmenin açılması hiçbir anlam ifade etmiyor. Bizim giderlerimiz kimse tarafından sorulmuyor ve düşünülmüyor. Bizler ne yapacağımızı bilmiyoruz. Ama devletimiz iyileştirme konusunda bir çalışma yapmalıdır. Ülkemizin bir an önce bu vürüs belasından kurtulmasını niyaz ederim" şeklinde konuştu.

1 Haziran 2020 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1043 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız