49 bin 804 kişiye rehberlik hizmeti verildi

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, korona virüs sürecinde Yozgat genelinde 49 bin 804 kişiye rehberlik hizmeti verildiğini söyledi.

49 bin 804 kişiye  rehberlik hizmeti verildi

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, korona virüs sürecinde Yozgat genelinde 49 bin 804 kişiye rehberlik hizmeti verildiğini söyledi. 

Yazıcı, tüm dünyada yaşanan koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle çocuk ve gençlerin kendileri, aileleri, arkadaşları, sevdikleri ve yakınları için endişe, kaygı, panik ve korku yaşamasının oldukça olağan bir durum olduğunu söyledi. "Yetişkinlerimiz, bu süreçte çocuk ve gençlerin ne zaman yardıma ihtiyaçları olduğunu anlamakta zorlanabilirler" diyen Yazıcı, şunları kaydetti; " Salgın hastalık tehdidi gibi zorlu bir yaşam olayı karşısında insanlar, kendilerini güvende hissetmek ve her şeyin kontrol altında olduğunu bilmek ister. Bu yüzden, koronavirüs riskinin kendimiz ve sevdiklerimiz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için psikolojik sağlamlığımızı artırarak daha az kaygı yaşamamız, kendimizi güvende hissetmemiz ve yaşanan sürece sağlıklı uyum gösterilmesine yönelik Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimizce ilimiz genelinde 28 bin 131 öğrenci, 20 bin 354 veli ve in 319 diğer paydaşlarımız olmak üzere 49 bin 804 kişiye bireysel rehberlik hizmeti sunulmuştur.Bu çalışmalarda emeğini esirgemeyen yöneticilerimiz, rehberlik öğretmenlerimiz ve sınıf rehber öğretmenlerimiz, olmak üzere, katılım gösteren öğrenci, öğretmen, veli ve diğer personeller ile çalışmalarımıza desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz."

1 Haziran 2020 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1053 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız