YÜZLER GÜLDÜ

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Belediyesi YBK Ticaret Limited Şirketinde çalışan Hizmet-İş Sendika üyelerinin yüzlerini güldürdü.

YÜZLER GÜLDÜ

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Belediyesi YBK Ticaret Limited Şirketinde çalışan Hizmet-İş Sendika üyelerinin yüzlerini güldürdü.

Göreve geldiği günden bu güne kadar çalışanın alın teri ve emeğinin karşılığını zamanında ödeyen, her zaman emekçinin yanında olan belediye başkanı Köse, daha önce korona virüs salgınına karşı yayılmayı önleyici tedbir çalışmaları kapsamında görev yapan belediye personeline, bu salgın ile ilgili faaliyetler devam ettiği müddetçe maaşlarına 700 TL brüt olarak destek vermişti.

Yozgat Belediye Başkanlığı ile Hizmet-İş Sendika arasında yapılan protokol ile işçilerin günlük ücretlerine 15 TL ile 20 TL arasında iyileştirme yaparak Ramazan ayı içerisinde işçilerin yüzünü güldürdü.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse;" Belediye çalışanları bizim yol arkadaşımız, biz birlikte yola çıktığımız arkadaşlarımızı hiçbir zaman yolda bırakmadık. Yozgat Belediyemizin YBK Ticaret Limited Şirketinde çalışan emekçi kardeşlerimizin ücretleri düşüktü. Hayat Şartlarını göz önünde bulundurarak ve imkanlarımız doğrultusunda çalışanlarımızın ücretlerinde iyileştirme yaptık. Biz her zaman çalışanlarımızın yanındayız.

 Çalışanlarımız bunun daha fazlasını hak ediyor ama belediyemizin imkanları doğrultusunda hareket ediyoruz. Bizimle beraber yola çıkan yol arkadaşlarımızı her zaman mutlu etmeye devam edeceğiz. 

Görevde olduğumuz sürece de imkanlarımız doğrultusunda çalışanın altın teri ve emeği üzerinde hiçbir zaman pazarlık etmeyeceğiz. Yeter ki çalışanlarımız kendilerine verilen görevi zamanında ve en iyi şekilde yapmak için elinde gelen gayreti ve çabayı göstersinler" dedi.

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Hak-İş İl Başkanı Ferman Zararsız," Yozgat Belediye Başkanımız Sayın Celal KÖSE'nin, Yozgat Belediyesi YBK Ticaret Limitet Şirketinde çalışan emekçi kardeşlerimizin ücretlerinin düşük olmasına gönlü razı gelmedi. Belediyenin imkanlarını zorlayarak, sendikamız üyesi işçilerin almış olduğu günlük ücretlerine 15 TL ile 20 TL arsında iyileştirme yapması bizleri ve çalışanlarımızı çok mutlu etmiştir. Sendikamız üyesi işçilere bayram öncesi bayramı yaşatmıştır. Başta Yozgat Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse'ye, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Tanışman ve Hasan Erol'a, YBK Ticaret Limited Şirket Müdürü Yalçın Korkmazyiğit olmak üzere tüm emeği geçenlere şahsım, yönetim kurulumuz, sendikamız ve çalışanlar adına sonuz teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

14 Mayıs 2020 Perşembe tarihinde eklendi ve 336 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız