Hanımlar Sıkıldı Satışlar Arttı

Koronavirüsü salgını sonra dezenfektan şirketlerinin yanı sıra iş oranın arttığı bir diğer iş dalı da tuhafiyeler oldu.

Hanımlar Sıkıldı Satışlar Arttı

Çin'in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgını sonrası Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararlara istinaden, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar da sokağa çıkmadı. Yozgat' ta vatandaşlar "Evde kal" çağrısına büyük oranla uydu.

Koronavirüsü salgını sonra dezenfektan şirketlerinin yanı sıra iş oranın arttığı bir diğer iş dalı da tuhafiyeler oldu.

Ülkemizin geçirmiş olduğu bu zor durumda evde kalan hanımlar iğne oyası, örgü gibi işlere yöneldi. Bununla bitlikte ise tuhafiyelerin işlerinde artış meydana geldi.

Sedefler Tuhafiye işletme sahibi Semih Sedef;" Tabi ki ülkemizin geçirmiş olduğu bu zor günlerde bizlerde oldukça üzgünüz. İnşallah ülkemiz bu zor  günleri biran önce atlatır" dedi.

Sedef," Cumhurbaşkanımız tarafından vatandaşlarımıza yapılan "Evde kal" çağrısına büyük oranla uyuluyor. Bu netice sonucu hanımlar evde sıkılmaya başladı. Böylelikle bizim işlerimizde de artış meydana geldi. İp satışlarında da hareketlenme başladı. Yemeni satışlarımız arttı. Çeyizlik hazırlıkları için alım daha çok oluyor. İğne oyası için yemeni ve iplik satışlarımız çok arttı.  Liflik ipleri de aynı şekilde artış gösterdi. Bu ipler genellikle genç kızların çeyiz hazırlıkları için alınan ürünler. Bu günlerde evde duran hanımlarda bu yönde hazırlıklarını tamamlıyor. Durum böyle olunca bizim işlerimizde de artış meydana geldi." dedi.

6 Mart 2020 Cuma tarihinde eklendi ve 1217 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız