"GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı ve Hak İş İl Başkanı Ferman Zararsız, üyelerinin ekonomik haklarının korunması için işverenlerle görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

"GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı ve Hak İş İl Başkanı Ferman Zararsız, üyelerinin ekonomik haklarının korunması için işverenlerle görüşmelerinin devam ettiğini söyledi.

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, yaptığı açıklamada Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgın olarak ilan edilen COVİD 19 virüsünün yayılım hızının durdurulması için kamu otoriteleri tarafından zorunlu olarak bazı tedbirler alındığını hatırlatarak, alınan tedbirlerin işçi ve işveren tüm kesimlere sosyal ve ekonomik olarak bir maliyet oluşturduğunu vurguladı.

Zararsız, "Üyelerimizin salgından korunması için tedbirler yanında ekonomik haklarını korumak üzere işverenlerle görüşmelerimiz sürmektedir. 

Tüm dünya ve bizler elbette ki hayatımıza birdenbire giren bu durum karşısında kaygılıyız, ancak milli ve manevi değerleri son derece güçlü ve temsil etmekten gurur duyduğumuz tüm üyelerimizden bilim insanlarının çağrılarına uyarak kendilerini korumalarını ve dua etmelerini önemle rica ediyoruz. Salgının en çok zarar verdiği 65 yaş üzeri insanlarımızın uyarılma şeklinin azarlama, kınama ve öfkeye dönüşmesini, sanki virüsün sebebi, yayanı onlarmış gibi davranılmasını tasvip etmemiz mümkün değildir. Haddin aşılarak onlar için endişenin saygısızlık ve duygusuzca davranmaya dönüştürülmesi, onlar için, bu günler geçtiğinde virüsten daha kalıcı hasar verebilir olacağı unutulmamalıdır. Yaşanan süreç içerisinde üyelerimizin ekonomik hak kaybına uğramaması için azami dikkat ve özen gösterilerek, üyelerimiz yalnız bırakılmamaktadır. Salgının oluşturduğu yeni gerçekler ışığında mekân olarak birlikte çalışmanın azaldığı bir toplumsal yapıda, tek tek ama birlikte olmanın yol ve yöntemlerini oluşturmaktayız. Yalnız değilsiniz. 

Hizmet İş Sendikası yanınızdadır. Sağlık Çalışanlarımızı ve Belediyelerde İlaçlama ve Mezarlıkta çalışan emekçi kardeşlerimizi alkışlıyor, teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

26 Mart 2020 Perşembe tarihinde eklendi ve 567 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız