Sağlık-Sen'den İl Müdürlüğüne Ziyaret

Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin'i ziyaret ederek korona virüs salgını ve tedbirlere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Sağlık-Sen'den İl Müdürlüğüne Ziyaret

Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin'i ziyaret ederek korona virüs salgını ve tedbirlere ilişkin görüş alışverişinde bulundu. 

Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin ile bir araya geldi. 

Burada konuşan Erciyas, tüm dünyayı etkileyen korona virüs salgınının, devletin üstün çabalarıyla Türkiye'ye girişinin geciktirildiğini kaydetti. 

Erciyas, "İlimizde korona virüs salgınıyla mücadele için yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi almak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fatih Şahin ile görüştük. Müdürümüz bizlerle önemli bilgiler paylaştı. 

Şüpheli vakaların 112 ekiplerince gerekli önlemler alınarak hastaneye nakledildiğini ve Sağlık Bakanlığının belirlediği standartlara uygun şekilde muayene ve tedbir işlemlerinin uygulandığı, gözetim altına alınan vakaların sürekli gözlem ve takip altında oluğunu belirten İl Müdürümüz il genelinde de meydana gelebilecek olumsuz durumlara hazırlıkların ve planlamaların yapıldığını belirtti. Öte yandan İl Müdürümüz gerek duyulan koruyucu ekipman ve görevini ifa eden sağlık personelinin virüse kendilerinin yakalanmasından ziyade çocuklarına, evde yaşayan hane halkına bulaştırma endişesi yaşadıklarını ve bu endişenin ber teraf edilmesi ve risklerin ortadan kaldırılması noktasında sağlık tesisleri civarında (kamu yurtlarında, konaklama tesislerinde) sağlık çalışanlarının gerekli tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı konaklama için planlama yapılmalıdır talebimizi Genel Yetkili Sendika Sağlık Sen olarak yazılı ve sözel ilettik.

 Koruyucu ekipman ve malzeme konusunda bakanlığımızın açıklamış olduğu rehber doğrultusunda uygun şekilde kullanılmak üzere fazlasıyla malzemenin bulunduğunu söyleyen Müdürümüz, Konaklama noktasında gerekli çalışmaları yapacaklarını; gerekli olan tüm tedbirlerin alındığını ve bizzat da takipçisi olduğunu ifade etti." dedi. 

Erciyas," Bu süreçte vatandaşlarımızın özellikle zorunlu olmadıkça evlerini terk etmemeleri, dışarıya çıkanların ise yakın temastan sakınmaları, 1 metre mesafe kuralına uymaları, el temizliği başta olmak üzere kişisel temizliklerine çok önem vermeleri gerektiğini kıyafetlerin 60-90 derece sıcaklıkta yıkanmasının önemli olduğunu vurguladı.

 Sağlık-Sen olarak her türlü katkı ve desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade ettiğimiz bu faydalı görüşmeden ötürü İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fatih Şahin'e teşekkür ediyor, bu zor süreçte kolaylıklar diliyoruz. Şüphesiz böyle büyük salgınlarla başa çıkmak topyekun bir mücadele gerektiriyor. Bu mücadelede en büyük rol de vatandaşlarımıza ve sağlık çalışanlarına düşüyor. Vatandaşlarımızın zorunlu olamadıkça evlerinden çıkmamalarını özellikle istirham ediyorum. Her zaman olduğu gibi devleti ve milleti için cansiperane bir şekilde görevini ifa eden bu zorlu süreçte milletinin sağlığı için kendi sağlığını ve hatta ailesinin sağlığını riske atan, diğer kamu personelinin izin kullandığı bu dönemde çok daha yoğun olarak çalışan fedakar sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. Özveriyle çalışan sağlık çalışanları başta olmak üzere kamuda çalışan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sağlık-Sen olarak tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın arkasındayız. 

Milletçe zor zamanlar geçirdiğimiz bu dönemde çalışanlarımızın haklarını savunmak ve dile getirmek için her türlü çabayı göstermekten kaçınmayacağız. Sağlık camiası olarak biz büyük bir aileyiz, milletimizin sağlığını korumak ve sürdürmek anlamında yoğun ve özverili çalışan yüce gönüllü bir aileyiz. Bilinmelidir ki, bu ailenin hiçbir üyesi yalnız değildir ve asla yalnız kalmayacaktır. Sağlık-Sen olarak tüm sağlık çalışanlarımıza özverili ve fedakarca çalışmalarından dolayı her birine tekrar tekrar teşekkürlerimizi ifade ediyorum. Şüphesiz bu zor zamanları da milletçe atlatacağız. 

En az zararla atlatmak için gece gündüz ter döken sağlık çalışanlarımızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde bu gayretlerinde ötürü alkışlandığı şu günlere: sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarının özverili çalışmalarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz." dedi.

24 Mart 2020 Salı tarihinde eklendi ve 1544 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız