EMNİYETTEN YENİ UYGULAMA

EMNİYETTEN YENİ UYGULAMA

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri öğrencilerin okula devam etmelerini sağlamak amacıyla yeni bir uygulama başlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından öğrencilerimizi suçtan uzat tutmak, suça sürüklenmesini önlemek, devamsızlığı alışkanlık haline getirilmesinin önüne geçmek, öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve okulu devam etmelerini sağlamaya yönelik 2. Dönem başından itibaren yeni bir uygulama başlatıldığını söylediler.

Yapılan açıklamada, " Okula devamsızlığı alışkanlık haline getiren öğrencilerin gitti gittiği mekânlar, İnternet kafeler, parklar ve sokaklar belirlenerek Asayiş, 

Toplum Destekli Polislik, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Şehitler Polis Merkezi Amirliğine bağlı ekipler ortaklaşa hareket ederek ders saatlerinde belirlenen bu alanlara yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Okul saatinde dışarıda bulunan öğrencilere rastlandığında öncelikle anneleri, daha sonra okul yönetim ile iletişime geçilerek öğrencinin hangi mekânda olduğu hakkında bilgilendirme yapılıyor. Ailenin ve okul yönetiminin bilgisi dışında devamsızlık yaptığı tespit edilen öğrenciler Emniyet'e ait sivil araçlar ile okullarına götürülerek derse katılmaları sağlanmaktadır. 

Öğrencilerin durumu ile ilgili aranan veliler, çocukların suçtan korunması ve okula devam etmelerine yönelik İl Emniyet Müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini belirterek bu tür çalışmalara sayesinde çocukların güven içerisinde okula gönderdiklerini dile getirmektedirler" ifadesi kullanıldı.

7 Mart 2020 Cumartesi tarihinde eklendi ve 1516 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız