"Doğru Müdahale Hayat Kurtarır"

"Doğru Müdahale Hayat Kurtarır"

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu doğrultusunda; Aydıncık İlçesinde Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlara görev yapan personellere yönelik ilk yardım eğitimi kursları düzenlendi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Devlet Hastanesi ile koordineli gerçekleştirilen ilk yardım kursuna İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda çalışan personeller katıldı.

Okullardaki Acil Durum Ekipleri içerisinde yer alan öğretmen ve personele öncelikli olmak üzere, kursa katılım sağlayan ve başarı ile tamamlayanlara ilkyardım sertifika verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Akyol," İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum ve okullarda 40 öğretmen ve personelimiz  ilkyardım sertifikasına sahip oldu. 

3 yılda bir bu bilgiler güncelleme eğitimi ile yenilenecektir. İlk Yardım Eğitmenlerince uygulamalı olarak verilen dersler, hayat kurtarmaya ya da olası tehlikeleri en aza indirmeye yöneliktir. "Doğru müdahale hayat kurtarır" sloganıyla başlayan ve devam eden eğitimler topluma yönelik ve geniş kitleler tarafından bilinmesi gerekmektedir. Toplumda güven ve sevginin karşılığı olan öğretmenler ilkyardım konusunda da ilk akla gelen isimler olacaktır. 

Özellikle merkeze uzak yerleşim alanlarında yaşanabilecek sağlık problemlerinde, sağlık ekipleri olay yerine ulaşıncaya kadar hem öğrencilerin hem de vatandaşların imdadına öğretmenlerimiz yetişecektir" dedi.

19 Şubat 2020 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1189 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız