"OKUDUKÇA GÜÇLÜ OLURUZ"

"OKUDUKÇA GÜÇLÜ OLURUZ"

Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş Şehit Mustafa Kemal Devrilmez Anadolu Lisesini ziyaret etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cüneyt Yoldaş'a okul ziyaretlerinde , Milli Eğitim Şube Müdürleri Haluk Timur, Agâh Ayhan eşlik etti.

Sınıflarda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Yoldaş," Kısa zamanda liselerimizde değerler eğitimi ve akademik başarı bakımından örnek olmalıyız. Bu anlamda değerler eğitimi ile ilgili, "Ahlaklıyım, edepliyim, öğrenmeye talibim" sloganıyla öğrencilerimiz okula her girdiğinde şartlandığı düşünceyle sloganımızı içselleştirirsek eğitim hayatınızın da ona değiştiğine inanmış olacaksınız. Geçen sene LGS de ilçemizde güzel bir başarı sağladık ve 47 öğrencimiz fen lisesine gitti. İlçemizde fen lisesi olmadığı halde bu başarıyı sağlamış olduk. Liseye gelince bu başarıyı ortaokuldaki gibi olmuyor neden ilçemizde nitelikli bir okul olmadığı için öğrencilerimiz kazanınca ne yapıyor başka ilçelere gidiyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eksikliklerin giderilmesi noktasın da gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Nitelikli okul için çalışmalarımız sonuç verdiği zaman inşallah öğrencilerimizin başarısı da daha üst seviyeye çıkmış olacak. Siz değerli öğrencilerimiz öncelikle okumanız lazım okursanız ancak kendinizi geliştirirsiniz yarın sosyal hayatın içerisine bir fiil girdiğiniz zaman uzun zaman ezilirsiniz. Demek ki okudukça güçlü oluruz" ifadelerini kullandı.

Sınıf ziyaretinin ardından okul idaresi ve öğretmenleriyle bir araya gelen Yoldaş, Şehit Mustafa Kemal Devrilmez Anadolu Lisesinin yürüttüğü çalışmalarından dolayı okul idaresi ve öğretmenlere teşekkür etmesi ile ziyaretini sona erdirdi.

18 Şubat 2020 Salı tarihinde eklendi ve 1465 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız