HUZUR UYGULAMASI

HUZUR UYGULAMASI

Yozgat il genelinde polis ve jandarma ekipleri önemli noktalarda yol kontrolü, umuma açık yerler, şüpheli şahıslar ile araçlara yönelik huzur uygulaması yaptı.

Uygulamayı başlatan Vali Kadir Çakır, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ve İl Emniyet Müdürü Murat Esertük'ten uygulama hakkında bilgi aldı.

Cumhuriyet Meydanı'ndan ilçe kaymakamlarıyla telefon üzerinden canlı bağlantı kurarak uygulamayı başlatan Vali Çakır, vatandaşın huzur ve güvenliği için emniyet ve jandarma ekiplerinin 7/24 çalıştığını söyledi.

Vali Kadir Çakır, uygulamadaki amacın Yozgat'ta vatandaşın en huzurlu şekilde hayatlarını idame ettirmesini sağlamak olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın gördükleri bütün olumsuzlukları ihbar hatlarımız 112-155 ve 156'ya bildirmelidir. Çünkü büyük sıkıntıların temelinde küçük ihmaller var. Bize vatandaşlarımızdan gelecek bilgi akışı çok önemli. İhbar yapan vatandaşlarımızın kimlikleri gizli tutulur, bunu bilsinler." diye konuştu. Uygulamaya 120 ekipte 541 personel katıldı.

17 Şubat 2020 Pazartesi tarihinde eklendi ve 815 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız