"SANAT'TA EN DOĞRU ADRES"

"SANAT'TA EN DOĞRU ADRES"

Çok yönlü bir sanat merkezi olan Maven Group eğitim hayatına başladı.

Maven Group hafta sonu tanıtım etkinliği yapacak.

Çok yönlü bir sanat merkezi olan Maven Group hafta sonu saat 10.00-20.00 saatleri arasında tanıtım etkinliği yapacak.

 'Her şeyin en güzeline layık çocuklarımıza eğlenceli ve kaliteli eğitim sunmayı hedefleyen sanat merkezi' sloganı ile yola çıktıklarını ifade eden Genel Sanat Yönetmeni Metin Akdemir," Maven Group ailesi olarak çıktığımız bu yolda ilk önce fiziki özellikleri donanımlı bir zemin hazırlama gayretinde bulunduk. Bu zorlu süreçte bir çok eksikliklerin olmasına rağmen azimli ve kararlı ekibimizle kapsamlı bir işletmenin iskeletini oluşturmaya başladık. Faaliyet listemizin başında kendi ana dalım olan tiyatro ve yaratıcı drama  sanat ile 7-12, 13-17, 18 ve üzeri yaş grubunda katılımcılarımızla başlamak istedik. Bunun yanı sıra mesleki diksiyon, etkileyici konuşma sanatı teknikleri etkinliğimizde yer almaktadır. Maven Group olarak inşa ettiğimiz tiyatro salonumuzda ve modern dersliklerimizde faaliyetlerimize başlamış bulunmaktayız.

Tiyatro ve dram dışında diğer sanat dallarımızla yolumuza devam ederken, yalnızca enstrüman eğitimi değil katılımcılarımızın böylelikle büyük organizasyonları sahne etkinlikleriyle taçlandırmayı düşünüyoruz. Maven Group ailesi olarak katılımcıların istediklerini bulabilecekleri en doğru adres olduğunu düşünüyorum" dedi. 

KAMERA ÖNÜ 

OYUNCULUK NEDİR?

Kamera önü oyunculuğu hakkında bilgi veren Kamera Önü Oyunculuğu eğitmeni Burcu Kırkaya," Film, dizi repliklerinde yapılan oyunculuk çalışmaları bilinmektedir. Tiyatro oyunculuğundan farklı olarak sahne yerine kameranın önünde ve genellikle kameraya bakmadan yapılmaktadır.

Rol yapmayı öğrenmek isteyen herkesin bilmesi gereken kamera önü oyunculuk teknikleri, sahnedeki fiziksel ve duygusal tüm süreçleri kapsamaktadır.

Yönetmenlerin çekim tarzlarını anlamak için daha önce çekilen dizi ve filmler üzerinden oyunculuk ve karakter analizleri yapacağız.

Maven Group olarak Yozgat'ta bu eğitimi veren ilk kurum olmaktan gurur duyuyoruz.  

Öğrencilerimizin sektörün serüvenlerine de elimizden gelen her imkan dahilin de destek olacağız.

14 yaşını doldurmuş her birey kamera önü oyunculuk derslerimizden faydalana bilir.

Derslerimizde sadece oyunculuk değil teknik bilgi de verilecektir. Kurslarımız 3 aylıktır. Haftada 120 saattir. Her kus sonunda öğrencilerimize kendilerinin yer aldığı kısa filmler çekeceğiz" ifadelerini kullandı.

14 Şubat 2020 Cuma tarihinde eklendi ve 536 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız