Hayati İnanç Sevgisi Salona Sığmadı

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğünde "Tezhipten Tasarıma, Bende Yapabilirim" isimli proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı(GPDP) kapsamında kabul edildi ve hayata geçirildi.

Hayati İnanç Sevgisi Salona Sığmadı

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğünde "Tezhipten Tasarıma, Bende Yapabilirim" isimli proje Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı(GPDP) kapsamında kabul edildi ve hayata geçirildi.

Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Ülkü Koç tarafından yürütücülüğü yapılan proje Eğitimci Yazar Hayati İnanç tarafından verilen "İstikbal Göklerdedir" başlıklı konferans ile başladı. Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi'nde yapılan konferansa Vali Kadir Çakır, Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katılırken vatandaşların yoğun ilgisinden dolayı izdiham yaşandı.

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Ülkü Koç tarafından yürütücülüğü yapılan "Tezhipten Tasarıma, Bende Yapabilirim" isimli proje kapsamında Eğitimci-Yazar Hayati İnanç Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi'nde "İstikbal Göklerdedir" başlıklı bir konferans verdi. Konferansa il protokolü ile birlikte çok sayıda vatandaş katılım sağladı. 

PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

Hayati İnanç, Vali Kadir Çakır ile birlikte Kültür Merkezi'nin konferans salonuna girdi. Hayati İnanç'ın konferansı öncesi bir konuşma yapan Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Ülkü Koç yaptıkları proje hakkında bilgi verdi. Öz kültürümüzü tanımak, ilimde, kültürde kaybettiğimiz saygınlığa yeniden kavuşmak aruzu ile yola çıktıklarını söyleyen Koç," Çocuklarımıza tasarım programları öğreterek onları teknolojiyi üretken bir biçimde kullanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Çocuklarımız Tezhipten tasarıma bende yapabilirim desinler istedik. Gençlik ve Spor Bakanlığımız Gençlik Projeleri Destek Programı ile bunu mümkün kıldı. Minik öğrencilerimiz el verdiler. Bu doğrultuda Gençlik Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte bir kurs açtık" ifadelerini kullandı. Projeyi gerçekleştirmelerinde destek olan tüm kurum ve kişilere teşekkür eden Ülkü Koç konuşmasını tamamladı.

Ülkü Koç'un konuşması sonrası konferans için sahneye davet edilen Hayati İnanç İstikbal Göklerdedir başlıklı konferansı boyunca katılımcılara bilgiler aktardı. Konferansın bitimi sonrası İnanç'a hediyeler takdim edilerek program tamamlandı.

13 Şubat 2020 Perşembe tarihinde eklendi ve 2359 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız