Böyükata'dan Eğitime Destek

Böyükata'dan Eğitime Destek

YOBÜ'den Böyükata'nın katkılarıyla Diyarbakır'da da Öğretmenlere yönelik proje eğitimi verildi.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün daveti üzerine, eğitim odaklı projelerin niteliğini artırmak ve uygulanan projeleri güçlendirmek amacıyla öğretmenlere yönelik olarak "Öğretmenler İçin Proje Danışmanlığı Eğitimi" etkinliği düzenlendi.

Yozgat Bozok Üniversitesi (YOBÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata'nın Eğitim Yöneticiliğini yürüttüğü program iki gün sürdü.

Etkinlik Başkanlığını yürüten Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Sayın Feysel Taşçıer'in açılış konuşması ile başlayan eğitim seminerleri, 8-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Diyarbakır Kayapınar merkez ilçesi Millet İlkokulu salonlarında gerçekleştirildi.

Etkinlikte YOBÜ'den Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Erciyes Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Keskin, Hacettepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nurettin Demir, Dicle Üniversitesi'nden Prof. Dr. Hamdi Temel ve Siirt Üniversitesi'nden Dr. Öğretim Üyesi Arzu Ekinci eğitmen olarak yer aldı. Eğitim kapsamında, proje geliştirme ve yürütme konusuyla ilgili olarak; Temel Kavramlar, Kaynak Taraması ve Literatür Analizi, Araştırmanın Planlanması ve Yönetimi,  Sonuçların Değerlendirilmesi ve Yaygınlaştırma başlıkları altında seminerler verildi. Gruplar halinde prototip proje tasarımı uygulaması atölyelerine de yer verildi. Ayrıca projede kalite ve ekibinin rolü, eğitimde, iş ve projeler için can veren bazı kelimeler etrafında söyleşilerde gerçekleştirildi.

Programdan 17 ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri proje koordinatörleri katıldı. Programın etkili olması bakımından katılımın sınırlı tutulmaya çalışılmasına rağmen yoğun istek üzerine 65 civarında yararlanıcıya imkân tanınabildi. Katılımcıların faydalı bulduklarını belirttikleri eğitim etkinliklerinin tekrarlanmasının yerinde olacağı ifade edildi. Program sonunda Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Sayın Feysel Taşçıer, programın önemine ve etkisine vurgu yaparak, eğitmenlik yapan akademisyenlere hitaben "Emekleriniz, bıraktığınız izler ve ilimiz eğitimine sağladığınız katkı, ülkemiz çocuklarına emek veren öğretmenlerimiz için eşsiz bir tecrübe oldu. Her birinize yürekten teşekkür ederiz" dedi.

12 Şubat 2020 Çarşamba tarihinde eklendi ve 990 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız