Şehir Hastanesi 3 yaşında

Şehir Hastanesi 3 yaşında

Türkiye'de kurulan şehir hastaneleri arasında hasta kabulüne ilk başlayan Yozgat Şehir Hastanesinde 3 yılda 2 Milyon 885 Bin 776 hasta muayene edildi

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İbrahim Akkurt,  "Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olmanın heyecanını,  zorluklarını birlikte yaşadığımız; herkesin bir aile ortamında ve çalışma sevdasında bulunduğu kıymetli çalışma arkadaşlarımız.2017 yılı itibariyle tüm çalışanlar olarak emek verip büyük başarılar elde ettik" dedi.  

Akkurt, Ülke genelinde kurulan şehir hastaneleri arasında hasta kabulüne  başlayan ilk hastane olma özelliği taşıyan  Yozgat Şehir Hastanesi'nde 3 yılda, 2 Milyon 885 Bin 776 hasta muayene edildiğini belirterek, "Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olmanın heyecanını, zorluklarını birlikte yaşadığımız; herkesin bir aile ortamında ve çalışma sevdasında bulunduğu kıymetli çalışma arkadaşlarımız. Bugün Türkiye'nin İlk Şehir Hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanemiz ve ailemiz 3 yaşında. 3 yıldır ihtiyaç duyan bütün hastalarımıza hizmet verdik. 2 Milyon 885 Bin 776 muayene işlemi (acil servis dahil), sahip olduğumuz teknolojik imkanlarla 80 Bin 675 ameliyat, 95 Bin 378 hastamızın yatışı yapılarak tedavileri gerçekleştirildi. 

8 Bin 156 bebek, hastanemizde dünyaya gözlerini açtı. Hastanemiz istatistiklerde göz kamaştırarak halkımıza verilen hizmet kalitesini yükseltmeyi kendine hedef edinmiştir. Hastanemiz 2018 kriterlerine göre Hımss EMRAM Seviye 7 Sertifikasını alan Türkiye'de 

ilk Avrupa'da tek şehir hastanesi olarak teknik hizmet açısından üst seviyeleri yakalamış ve yoğun bakım yatak sayımızı 60'a yükselterek hastalarımızın dışarıya sevk oranlarını düşürmüştür. Bütün bu çalışmaları gerçekleştirmemizde gayret eden ve ekip ruhuyla fedakarlık gösteren 950 Sağlık Bakanlığı ve 875 Özel Hizmet Sağlayıcısından oluşan bütün çalışma arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunarım" ifadelerine yer verdi. 

18 Ocak 2020 Cumartesi tarihinde eklendi ve 1097 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız