"Hayalim Premier Lig'de forma giymek"

"Hayalim Premier Lig'de forma giymek"

Yozgatlı futbolcu Muhammet Eren Arıkan, hayalinin A Milli Takım'da forma giymek olduğunu söyledi. 

U15 Milli Takımı'nın deplasmanda İngiltere'yi 6-3 yendiği mücadelede forma giyen ve 5 yaşından itibaren futbol oynamaya başlayarak, okul bahçesinde futbol oynarken keşfedilen Muhammet Eren Arıkan, açıklamalarda bulundu. Milli formayı giymenin çok özel bir duygu olduğunu aktaran Arıkan, 5 yaşında başladığı futbolda hedefinin A milli takımda oynamak olduğunun altını çizerek, "Kayseri U15 ve Milli Takım U15 takımlarında forma giyiyorum. Yozgatlıyım Kayseri'de yaşıyorum. Futbola 5 yaşında başladım. Kayserispor'a 8 yaşında geldim. 2. sınıfta Kayserispor'a geldim. Hala futbol oynamaya devam ediyorum. 

Kayseri'de okul takımında oynuyordum. Fatih hocam beni beğenmedi. Tunay Türkan hocamın spor okullarına gittim. Orada Fatih hocam beni spora yönlendirdi. Milli formayı giymek bu hayatta paha biçilemez bir duygu. Onur ve gurur verici bir duygu. Milli forma altında maç yapmak benim için çok özel. Milli formayı seçtiğim için çok mutluyum. Gerçekten İngiltere'ye karşı güzel bir galibiyet aldık. 6-3'lük bir galibiyet. Tarih yazdık. Hocalarımız bizi tebrik etti. İngiltere deplasmanından böyle bir galibiyet ile gelmek gurur verici. 

Ben de iyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum. Her şey çok güzeldi. Hedefim Premier Lig'de oynamak ve A milli takımda oynamak. Futbolcu olmak herkesin hayalidir. Futbolcu olmak için çok çalışmamız lazım. Çok çalışarak iyi yerlere geleceğimize inanıyorum" şeklinde konuştu. 

23 Aralık 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 484 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız