SU SORUNU YAŞANMAYACAK

SU SORUNU YAŞANMAYACAK

Son zamanlarda sürekli arıza veren ve kanserojen borularla sağlanan içme suyu isale hattını yenilemek için proje ve toprak ölçüm çalışmaları hızla devam ediyor. 

Eski asbestli ve polietilen boruların yerine Avrupa standartlarına uygun düktil borular yerleştirilecek. Proje kapsamında 187 km su hattı yenilenip toprağın altına basınç odaları, manevra odaları ve skada sistemleri kurulacak.

Belediye BaşkanıCelal Köse, proje ile ilgili yaptığı açıklamada; "Bütün mücadelemiz sürekli su kesintilerinin olmadığı, hemşerilerimizin daha sağlıklı su içtiği bir altyapıya kavuşmak. Bu proje gözle görülmeyecek ama Yozgat'ın uzun yıllarını kurtaracaktır" ifadelerini kullandı.

Köse, "Şehrimizin içme suyu isale hattını yenileme projemiz kapsamında Aralık Ayı Belediye Meclisimizde alınan karar sonucunda polietilen ve asbestli borularımızın yerine daha sağlıklı basınç değeri oldukça yüksek olan düktil borularımızın kullanılmasına karar verdik. Bu alınan kararın bir an önce hayata geçmesi için hızla düğmeye basıp proje tadilatlarına başladık. Projenin maliyeti konusunda İller Bankası ile sürekli görüşme halindeyiz. Toprak ölçümlerimiz devam ediyor. İnşallah bu proje hayata geçinde yüzde65 olan kayıp-kaçak oranımızı sıfıra indireceğiz. Gireceğimiz süreci hemşerilerimizle birlikte el birliği ile aşacağız. Sonuçta bu proje ile 187 km su hattı yenilenecek. Çeşitli yerlere basınç odaları, manevra odaları ve skala sistemleri kurulacak. Bu büyük projemiz gerçekleşirken yollarımızda bozulmalarda meydana gelecek. Ama bunu da bertaraf etmek için ekiplerimiz hazır bir şekilde bekleyecek. Hemşerilerimizin bu süreci en az sıkıntı ile atlatması için elimizden geleni yapacağız. Biz Yozgat'ın geleceği için kolları sıvadık. Bütün mücadelemiz sürekli su kesintilerinin olmadığı, hemşehrilerimizin daha sağlıklı su içtiği bir altyapıya kavuşmak. Bu proje gözle görülmeyecek ama Yozgat'ın uzun yıllarını kurtaracaktır" dedi.

13 Aralık 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 1282 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız