DUYGU DOLU TANITIM

DUYGU DOLU TANITIM

Yozgat Lisesi Fen sınıfı öğrencilerine İnşaat Mühendisliği mesleği tanıtıltı.

2000 Yılı Yozgat Lisesi mezunu İnşaat Mühendisi Servet Ersoy, Fen sınıfı öğrencilerine İnşaat Mühendisliğinin öneminden bahsetti.

İnşaat Mühendisliği insanlığın var olduğu andan başlayıp kıyamete kadar devam edecek olan meslek dalı olduğunu belirten Ersoy," İnşaat mühendisliği mesleğinin muhatap olduğu diğer sektörler ile bir ülkenin ekonomisini tamamen kalkındıracak veya krize sokacak kadar önemli bir ekonomik yere sahiptir. Bu ölçekte önemliliği olan İnşaat Mühendisliğinin, Ülkemizin geleceği olan nesillerin mesleğin farkındalığında olunduğu zaman etkisi faydaya dönüşecektir. TÜİK' in yaptığı araştırmalarda inşaat sektörü Ülke ekonomisine ve istihdam ettiği çalışanları ile yüzde ondan fazla değer katan bir sektördür. İnşaat Mühendisliği yaşadığımız çağda sadece uygulayan değil aynı anda üretim yapabilen bir meslek dalıdır. Yeni küresel dünya düzeninde enerji savaşı tüm dünya ülkelerinde büyük bir önem arz etmektedir. Bu sebeple mühendislik çalışmaları da gerek yeni malzeme gerekse gelecekte hizmete dönüşecek yeni projeler ile yerini her daim korumaktadır." dedi.

Yıllar sonar öğrencilik yıllarını hatırladığını dile getiren Ersoy," Yıllar sonra öğrencilik yıllarım anımsadım  çok duygulandım. Bu vefa davetine yıllar önce eğitim hayatında bizlere emeği geçen Başta Okul Müdürü Mustafa TelliHocama ve tüm Yozgat Lisesi öğretmenlerime minnetlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu. 

2 Aralık 2019 Pazartesi tarihinde eklendi ve 1268 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız