Acemi erler yemin etti

Acemi erler yemin etti

Yozgat'ta Kasım ayı celbine katılan 99'a 4 tertip 100 er yemin etti.

Rıza Kayaalp Spor salonunda düzenlenen yemin töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Yemin töreninde birliğine teslim olan asker yaş kütüğüne plaket çaktı.

Düzenlenen yemin töreninde konuşma yapan Jandarma Albay Ekrem Mengi "Kasım celbinde birliğimize katılan, kutsal vatani görevini yapmak için bizlere emanet ettiğiniz yiğit evlatlarınız, biraz önce Türk Bayrağı ve silah üzerine el koyarak huzurunuzda yemin etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Jandarması saflarında vatan hizmetini yerine getirmek için, bu kutsal ocağa coşkuyla, heyecanla gelen evlatlarınız, karşınsızda gururlar, onurla, dimdik durmaktadır. Ne mutlu ki sizlere, gözü vatan sevgisinden başka hiçbir şey görmeyen böyle yiğit evlatlar yetiştirmişsiniz. 

Bir an olsun ayrı kalmalarına tahammül edemediğiniz, ancak kutsal görev için gururla bu ocağa gönderdiğiniz evlatlarınızdan uzak kalmaktan tasalanmayınız. Onlar sadece sizin değil, bizimde evlatlarımız, silah ve kader arkadaşlarımızdır. Genç silah arkadaşlarım; Sizler biraz önce milletimiz ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne baba ve kıymetli konukların tanıklığında, silah arkadaşlarınızla omuz omuza, gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canını vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içtiniz. İçtiğiniz bu ant, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup, dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin simgesi ve kahraman Türk Ordusu'na mensup olduğunuzun kabul belgesidir. Şuandan itibaren vatan hizmeti görevini sizden önceki büyüklerinizden devraldınız.

 Kutsal nöbeti yerine getirip sizden sonraki kardeşlerinize bayrağı devredeceksiniz. Andınızın sizlere, ailelerinize, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve yüce ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diler, hepinizin gözlerinden öperim" diye konuştu.

Düzenlenen yemin töreninde duygu dolu anlar yaşandı.

30 Kasım 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 274 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız