"Yurt Eksikliği Giderilmeli"

"Yurt Eksikliği Giderilmeli"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, öğrenci sayısı fazla olan ilçelerde özellikle kız öğrenci ve velilerinin mağdur olduğunu belirterek, gerekli planlamaların yapılarak hızlı bir şekilde yeni yurt binalarının yapılması gerektiğini söyledi.

MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na yazılı olarak cevaplandırılması için soru önergesi verdi.

Milletvekili Sedef, soru önergesinde şunları kaydetti:  "Üniversiteler bulunduğu şehir ve ilçeleri için maddi anlamda büyük katkılar sunmaktadır. İlimiz Yozgat'ta Toplam altı (6) ilçemizde Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerimizde KYK öğrenci yurtları yeterli olmasa da yapılmış durumdadır.  Yerköy ilçemizde yeni bir KYK öğrenci yurt yapımı da devam etmektedir. Sorgun ilçemizde Veterinerlik fakültesinin gelmesi ile öğrenci sayısı hızla artış göstermiştir. Sorgun, Sarıkaya, Şefaatli, Çekerek ve Boğazlıyan ilçelerimizde okuyan öğrencilerimizin barınma sorunlarında gözle görülür bir artış söz konusudur. Her ne kadar İlçe Belediyelerimiz bu konuda çalışmalar yapsa da doğan talebe cevap verememektedir.  Özellikle kız öğrencilerimiz ve velileri mağdur olmaktadır. Gerekli planlamalar yapılarak öğrenci sayısı fazla olan ilçeler öncelikli olmak kaydı ile hızlı bir şekilde yeni yurt binaları yapılması gerekmektedir."

Sorular:

"Bakanlığınızca İlimiz Yozgat ilçeleri Sorgun, Sarıkaya, Şefaatli, Çekerek ve Boğazlıyan'da KYK'ya bağlı yeni öğrenci yurdu yapımı planlanmakta mıdır?"

9 Ekim 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 439 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız