Öğretmenlere Eğitim Semineri

Öğretmenlere Eğitim Semineri

Yerköy Şehit İdris Aydoğdu Fen Lisesi Müdürlüğünün davetlisi olarak Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata öğretmenlere seminer verdi.

Okulda proje faaliyetlerinin güçlendirilmesine katkı verilmesi amacıyla 7 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen toplantıya 23 civarında öğretmen katıldı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, "TÜBİTAK BİTO Destek Programları Özelinde Bilgilendirme, Proje Fikri Geliştirme ve Yazma Teknikleri" başlıklı eğitim semineri kapsamında TÜBİTAK destek programları hakkında bilgilendirmede bulundu ve özellikle BİTO (Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı) bünyesinde yürütülen ve 4000'li programlar olarak bilinen destekler hakkında detaylı bilgi verdi. Öğrencilerin gelişimi açısından çok faydalı programlar olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Böyükata, Fen Lisesi öğrencilerinin tamamının proje etkinlikleri ile aktif hale getirilebileceğine değindi. Proje fikri geliştirme bakımından izlenecek yolları ve öğrenci projelerinde öğretmenlerin proje danışmanlığı rollerini yürütürken bilmeleri gereken inceliklerden bahsetti.

Toplantı kapsamındaki eğitim etkinliğine, proje hazırlama ve yürütme süreçlerini öğrenmeye ilgi duyan öğretmenlerimiz katıldı. Katılımcılara proje yazımında göz önünde bulundurulması gereken temel hususlar aktarıldı ve takip edilmesi gereken stratejiler anlatıldı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptığı değerlendirmede, "Öğretmenlerimiz günün sonunda ve yorgun olmalarına rağmen aktif bir katılım sağladılar. Canlı geçen bir toplantı oldu. Okulda proje faaliyetlerinin artması temennisiyle katılan öğretmenlerimize ve bu buluşmaya vesile olan okul müdürüne teşekkür ederim" dedi.

Yerköy Şehit İdris Aydoğdu Fen Lisesi Müdürü Atakan Akdaş, eğitim seminerini veren yapan Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya teşekkür belgesi takdim etti.

9 Ekim 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 117 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız