Emlakçılık Belgesi Sınavı Düzenlenecek

Emlakçılık Belgesi Sınavı Düzenlenecek

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, son başvuru tarihinin 21 Ekim 2019 olduğunu söyledi.

Ticaret Bakanlığı tarafından emlak alım satımı yapacaklar için getirilen mesleki yeterlilikbelgesi sahibi olma zorunluluğunun ardından  Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası girişimiyle TOBB Meybem A.Ş işbirliğinde sektörde faaliyet gösterenlere yönelik mesleki yeterlilik sınavı düzenlenecek. Arslan, yaptığı açıklamada, Ticaret Bakanlığı tarafından Resmî Gazete'de yayımlanarak 05 Haziran 2018 tarihinde yürürlüğe giren yönetmelikle hali hazırda emlak alım satımı yapanlar ve bundan sonra sektörde çalışacak veya iş yeri açacak kişiler için mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildiğini hatırlattı.

Arslan, bu kapsamda Sorgun TSO olarak daha önce Ticaret İl Müdürlüğü uzmanlarının katılımı ile TSO toplantı salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini ve üyelerini iş yerlerinde ziyaret edip mevzuatı anlattıklarını dile getirdi. 

Arslan, emlakçılık belgesi almak isteyenlerin 21 Ekim 2019 Pazartesi mesai bitimine kadar Sorgun Tİcaret ve Sanayi Odası'na  müracaat etmeleri gerektiğini söyledi. 

9 Ekim 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 71 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız