SEMPOZYUMA DAVET

SEMPOZYUMA DAVET

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat'tan oluşan KOP Bölgesindeki 13 üniversitenin birlikteliğiyle oluşan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) işbirliğiyle 2013 yılından bu yana geleneksel olarak "Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumları" düzenlenmektedir.

Her yıl bölgesel kalkınma öncelikli farklı tematik konuların ele alındığı, yurt içinden ve yurt dışından gelen saygın bilim insanları ile ilgili sektör temsilcilerinin, 'Sorunlar' ve 'Çözüm Önerileri' hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunabildikleri, kamu-üniversite-sanayi etkileşimini ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşımak amacını içinde barındıran sempozyumun bu yıl yedincisi Kırıkkale Üniversitesi'nin dönem başkanlığı ve ev sahipliğinde 17-19 Ekim 2019 tarihleri arasında Kırıkkale İlinde gerçekleştirilecek.

VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunda bölgemizin ve ülkemizin önemli konuları arasında yer alan"Savunma Sanayi, Yenilenebilir Enerji, Tarım ve Hayvancılık, Sosyal ve Beşeri Kalkınma ve İslam Bilim 

Tarihi"konularında bildiriler sunulacak olup; ayrıca Türkiye'nin yakın tarihinde yetişen en büyük ilim adamlarından olan rahmetli Prof. Dr. Fuat Sezgin adına özel bir oturum da düzenlenecek. Yurt içinden ve dışından bilim insanlarının katılacağı sempozyumun davetiyesi ekte sunulmakta olup ayrıntılı bilgi unikop.org adresinde yer almaktadır.

Bilgilerinizi ve 17 Ekim 2019 Perşembe günü açılışı yapılacak olan Kırıkkale İlindeki "VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu"na katılımlarınızdan onur duyarız."  

3 Ekim 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 357 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız