Yozgatlı Ustalara Vefa Gecesi

Yozgatlı Ustalara Vefa Gecesi

Yozgat'ta şair ve yazarlar vefa gecesinde bir araya geldiler.

Hüzni Baba Konağında Yozgat Şairler Yazarlar Derneği ile Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte yaptığı etkinliğe Yozgat ve İlçelerinden şair, yazar, aşık, ozanlar katıldı.

Program hakkında bilgi veren Yozgat Şairler Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın, Yozgatlı ustalara vefa gecesi olarak hem rahmanı rahmana kavuşmuş arkadaşları yad etmek hem de belli bir olgun yaşa ulaşmış arkadaşlarımızı onurlandırmak için vefa gecesi düzenlediklerini söyledi.

Sargın, "Yozgat Şairler Yazarlar Derneği ile Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte yaptığı bir organizasyon oldu. İnşallah bundan sonraki amacımız Yozgat kültürüne hizmet etmiş insanları onure etmek, onları yad etmek ve ölümden sonra onlara Fatiha okumak üzere bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz. Bugün 4 arkadaşımız olan Osman Yüksel, Çetin Başer Kafaoğlu, İhsan Koldemir ve Yaşar Yigitsoy ağabeylerimize hem veda hem de vefa anlamında onur gecesi düzenliyoruz. Bu günümüze katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bozok Edebiyat Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Songül Yurdagül Aksoy ise, bugüne kadar bugünleri görmeye ömrü vefa etmiş değerli şairlerimizi, ozanlarımızı bir araya getirdiklerini belirterek, "Vefa gecesinde kendilerine takdirlerimizi, teşekkürlerimizi ve bundan sonraki dönemde inşallah bizlere rehber olacak kişilere vefa gecesi düzenledik. Gelen misafirlerimizle Yozgat kültürüne, edebiyatına, sanatına değerli katkılar sunacaktır. Bundan sonraki süreçte yine hep birlikte olmayı umarak her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında şair ve yazarların şiirler okuması ve ozanların seslendirdiği parçalar ile program sona erdi.

Şair ve yazar Osman Yüksel'e sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.

Vefa gecesi sürerken 74 yaşına giren Osman Yüksel için arkadaşları pasta getirerek doğum gününü kutladı. Eşi ile birlikte doğum günü mumunu üfleyen ve pastasını kesen Osman Yüksel doğum gününü unutmayarak kutlayan herkese teşekkür etti.

24 Eylül 2019 Salı tarihinde eklendi ve 2326 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız