"Dünya için hareket et"

"Dünya için hareket et"

Türkiye'de Belediyeler Birliği yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda bütün illerde Belediyelerin öncülüğünde yapılan "Avrupa Hareketlilik Haftası" kapsamında Yozgat'ta da Belediyenin organize ettiği ve YOBİS Bisiklet kulübü ekiplerinin ve Diyabet Derneği üyelerinin katkı sunduğu bisiklete binme etkinliği düzenlendi.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, Belediye personelleri ve vatandaşların katıldığı etkinlik toplum tarafından da büyük ilgi gördü.

2002 yılından bu yana motorlu araç trafiğinin kısıtlanması ve yerine sürdürülebilir ulaşım türlerinin teşviki amacıyla 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Cumhuriyet Meydanı ve Kentpark arasındaki rotada bisiklete binme etkinliği düzenlendi.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, bisiklete binme etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada, Yozgat Belediyesi olarak Sosyal ve Kültürel faaliyetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Bugün de önemli bir etkinliği vatandaşlarımız ile birlikte yapıyoruz dedi.

Bisikleti olmayan vatandaşlar için belediye bünyesinde bulunan YOBİS bisikletleri ücretsiz olarak tahsis edildiğini hatırlatan Başkan Yardımcısı Tanışman, Belediye öncülüğünde düzenlenen etkinliğe çeşitli dernekler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Oldukça renkli görüntülere sahne olan etkinlik Saat Kulesi etrafında hatıra fotoğrafı çekimi ile kamuoyuna farkındalık mesajı verdiklerini belirtti. 

21 Eylül 2019 Cumartesi tarihinde eklendi ve 200 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız