"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"

"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"

Yozgat'ta, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, saygı duşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İl Jandarma Komutanlığında görevli Teğmen İzzet Görenli, bütün gazilerin, Gaziler Günü'nü kutladı.

Görenli, dün olduğu gibi bugün de aynı inançla bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanlarını akıtmaya, canlarını feda etmeye hazır olduklarını belirterek, "Bizim için vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavram olamaz. Şehit nurlanmış, gazi ise onurlanmış askerdir. Gaziler Günü, canlarını bu aziz ulusa adayan tüm gazilere kutlu olsun." dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler şiir okudu.

GAZİ HAKAN ÇELİK,

 EVİNDE ZİYARET EDİLDİ

Daha sonra Vali Kadir Çakır, ve beraberindekiler Yozgat Şehit Aileleri Derneği'ni ziyaret etti. Dernek ziyaretinin ardından, 1993 yılında Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Nurhan dağları kırsalında terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada gazi olan Hakan Çelik ve ailesi hanelerinde ziyaret edildi.

GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİ YEMEKTE BULUŞTU

Programların ardından gazi ve şehit ailelerine yönelik yemek verildi. İl Özel İdaresi misafirhanesinde verilen yemek konuşan Vali Kadir Çakır, "Şehitlerimize ve vefat etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Kapımız sizlere her zaman açık. Her türlü sıkıntınızda bizlere gelebilirsiniz. 

Sizler bizim başımızın tacısınız. Allah birliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Biz her zaman sizlerin yanındayız. Bunu hiçbir zaman unutmayın." dedi.

        Daha sonrası masaları tek tek dolaşan Vali Kadir Çakır, gazilerin ve şehit ailelerinin hatırlarını sorarak, sorunlarını dinleyip taleplerini aldı.

20 Eylül 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 230 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız