BABASI YAPTI OĞLU TAMİR ETTİ

BABASI YAPTI  OĞLU TAMİR ETTİ

Yozgat'ın, iş ve siyaset çevrelerince tanınan simalarından Ahmet Topuz, babası  Mehmet Topuz tarafından otuz yıl önce yaptırılan camiin hem bakım onarımını yaptı  hem de minare inşaa etti.

Yozgat merkez ilçeye bağlı Derbent köyündeki "Mehmet Efendi Cami"  cami içi ve müştemilatı onarımdan gecti hem de yapılan ilavelerle ibadet hizmetine daha uygun hale getirildi.

Hayırsever merhum Mehmet Topuz tarafından. 1990 yılında Boğazkale (hattuşas) yol güzergahına, köyün ikinci camii olarak yaptırılan camide yüz kişi aynı anda ibadet etme imkanı bulabiliyor. 

Aradan geçen süre zarfında, çevredeki ağaçların da yoğunluğuyla cami daha iç kesimde kalmakta ve yolcular camii fark edemiyordu diyen oğul Ahmet Topuz, babasının hayrına hayır katarak, tamirat ve güzellestirmenin yanısıra bir de minarede yaptırdı. Mevcut cami'e çelik yapımı  minarenin  ilavesiyle , cami daha görünür hale geldi.

Tek şerefeli olarak yapılan minare cami ile birlikte Derbent köyüne  bir başka güzellik ve görümüm kattı. 

Mevcut yapının  gerekli bakım onaımı ile yapılan çalışmalar kapsamında, çevre duvarı, çevre düzenlemesi ve abdesthane gibi bölümlerin  ilavesiyle  ibadet hizneti icin daha rahat bir ortam sağlandı.

20 Ağustos 2019 Salı tarihinde eklendi ve 2865 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız