SORGED'Lİ GENÇLER YOZGAT'I GEZDİ

SORGED'Lİ GENÇLER YOZGAT'I GEZDİ

Sorgun Gençlik Derneği gönüllü üyeleri dernek başkanı Halil Uğuz'un rehberliğinde Yozgat'a bir gezi programı düzenlediler. Yozgat'ı gezdiler; PRODES projesi kapsamında " Gençler Gelişiyor, Hayatlar Değişiyor" başlıklı gezide Sorgunlu gençler: Yozgat Çamlık Milli Parkını, Tarihi Konakları ve Yozgat Müzesini gezip araştırma ve incelemelerde bulundular.

Sorgun Gençlik Derneği gönüllü üyeleri önce Çamlık Milli Parkına uğrayarak burada farkındalık oluşturma ve Kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek anacıyla "Kitap Okuma Etkinliği gerçekleştirdiler. Çamlık Milli Parkı gezisinden sonra Tarihi Hayri İnal Konağında Ersan Yayınları sahibi eğitimci yazar Tülay Ersan ve Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı gazeteci, şair, yazar Ahmet Sargın'la görüşerek yazarlık konusunda sohbet edip fikir alış verilişinde bulundular. Konak Sorumlusu Önder Yaşar'dan Yozgat türküleri dinlediler.

Yozgat gezilerine devam eden Sorgunlu gençler,Nohutlu Tepeden Yozgat'ı kuş bakışı seyrettiler; Yozgat Müzesini gezip notlar aldılar.

 Spor Vadisi gezisinin ardından Gençlik Merkezindeki gençlerle buluşarak yapılan faaliyetleri yerinde izlediler.

Yozgat gezisinden oldukça mutlu ayrılan gençler: "Yozgatlı olup da Yozgat'ın tarihi turistik yerlerini gezemeyen, buraları bilmeyen, görme fırsatı bulamayan arkadaşlarımız var; biz onlara rehberlik ediyor şehrimizin güzelliklerini tanıtıyoruz "dediler. 

Dernek Başkanı Halil Uğuz: Gönüllü üyelerine teşekkür ederek, okuma etkinliklerine, bilgilendirme toplantılarına ve Yozgat yöresi gezi programlarına devam edeceklerini ifade etti.

9 Ağustos 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 217 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız