GÜVEN, YOZGAT'I ZİYARET ETTİ

GÜVEN, YOZGAT'I ZİYARET ETTİ

Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, Yozgat'ı ziyaret etti.

Güven, İl Müftüsü Salih Sezik ile birlikte Bilal Şahin Hafızlık Kur'an Kursu, Bölge Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu, TDV Kız Yurdu ile TDV Yozgat Şubesini ziyaret etti.  Kayseri İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, İşadamı Bilal Şahin'i de ziyaret etti.

Hafızlık eğitimi ve hafız olmanın önemine dikkat çeken Prof. Dr. Şahin Güven, "Hafızlık, küçük yaşlarda yapılan ama faydasını gelecekte görebileceğiniz önemli bir yatırımdır. Aileleriniz sizleri buraya hafızlık yapın diye gönderdi. Buraya farklı köylerden ve farklı illerden hafızlık yapmaya geldiniz. Kur'an-ı Kerim'e inanan müminler olarak Kur'an-a aşık olmalıyız. Allah biz müminlerin tamamına, bu dünya hayatında hükümlerini yaşayalım diye bir kitap gönderdi. O'nun adı Kur'an-ı Kerim'dir. Ezberlediğiniz bütün ayetlerin bir anlamı var ve bunların yaşadığımız hayatla bir ilişkisi var. Sadece ibadet hayatı değil, giyim kuşamımızdan tutun da anne babamıza saygıya, kardeşler arasındaki diyaloğa, sokakta yürürken neler yapmamız gerektiğine ve aynı zamanda birbirimizle nasıl bir diyalog kurmamız gerektiğine varıncaya kadar Kur'an-ı Kerim'de ve onun açıklaması olan Hadis-i Şerif'lerde bir hayat tarzı görüyoruz. Onun için ezberlediğiniz bu Kur'an, aslında insanlığın hidayeti için Allah tarafından gönderilmiş olan ilahi bir kitap olduğunu belirten Müftü Güven sözlerini şöyle sürdürdü zamanınız bol, bu zamanı değerlendirin. 

Bunu yaparken de hem Allah kelamını kalbinize nakşedin, hem hafız olun, hem de Kur'an'ın ahlak ve ahkâmının muhafızı olun. Yüce Mevla sizleri başarılı kılsın, Kur'an'ın hizmetkârı eylesin inşallah" dedi.

9 Ağustos 2019 Cuma tarihinde eklendi ve 150 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız