SORGUN TSO'DAN KIYASLAMA ZİYARETİ

SORGUN TSO'DAN  KIYASLAMA ZİYARETİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan ve beraberindeki heyet bölgesel ekonomik iş birliği ve kıyaslama çalışması yapmak üzere Çorum'a gitti.

Başkan Arslan'a ziyarette Yönetim Kurulu Üyesi Murat Vural, Meclis Üyesi İsmail Baran, Sorgun TSO Genel Sekreteri Sami Erdoğan ve Yozgat Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kara eşlik etti.

Ziyarete ev sahipliği yapan Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özbayram ile samimi bir ortamda karşılıklı olarak ticari ve ekonomik değerlendirmeler yapıldı. Her iki ilin yatırım alanları karşılıklı olarak değerlendirildi. Çorum ve Sorgun arasındaki tarihi bağlarının yeniden ve daha güçlü olarak kurulması ve bölgesel ekonomik iş birliğinin geliştirilmesi için benzer çalışma ziyaretlerinin arttırılması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Toplantının ardından akredite olarak üyelerine 5 yıldızlı hizmet veren her iki oda arasında kıyaslama çalışmasına geçildi. İki oda arasındaki akreditasyon sürecinde yapmış oldukları faaliyetler ve iyi uygulamaların karşılıklı olarak paylaşılarak, başarılı uygulamaların Sorgun TSO'da değerlendirileceğini belirten Başkan  Arslan, "Oda olarak kurumsallaşma ve gelişim için büyük çaba harcıyoruz. Biz üyelerimize kanundan kaynaklanan belge hizmetlerinin dışında da birçok hizmetler sunmaktayız. Kurumların her zaman geliştirilmesi ve güçlendirilmesi gerekir. Akreditasyon, oda hizmetlerimizde katma değer yaratarak ve üyelerimize daha kaliteli hizmet sunmamızı sağlamaktadır. Bu tür kıyaslama çalışmaları odamızın çalışmalarına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Kıyaslama çalışmalarının kurumların bilgi alışverişlerinin ve iş birliklerinin arttırılmasına önemli katkıları olduğunu ifade ederek, "Bu tür çalışmalarda amacımız kurumlar arası iyi uygulamaları paylaşmak ve üyelerimize daha kaliteli hizmet sunarak kurumsallaşma vizyonunu geliştirmektir" ifadelerine yer verdi.  

8 Ağustos 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 159 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız