Konakta Şiir Edebiyat Muhabbeti

Konakta Şiir Edebiyat Muhabbeti

Sürmeli Festivali programı kapsamında Hüzni Baba Konağında Şiir ve Edebiyat Sohbetleri yapıldı. Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği ile Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneğince düzenlenen programa Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, Başkan yardımcıları, Belediye Kültür İşleri Müdiresi Fadime Solmaz ve Yozgatlı şair, yazar, aşık -ozanlar katıldı.

Geniş katılımın yaşandığı  Hüzni Baba Konağı Şiir ve Edebiyat sohbetlerinde birer konuşma yapan Milletvekili Yusuf Başer ve Belediye Başkanı Celal Köse 

Yozgatlı şair ve yazarların yanında olduklarını dile getirerek, söz ve sanat ustaları arkadaşlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız dediler. Aşık ve ozanların sesine kulak verip onları coşkuyla alkışladılar.

Sunuculuğunu hemşerimiz Rifat Çakır'ın yaptığı Konak şiir ve edebiyat Sohbetleri  usta sanatçı Turan Gürel'in sazı eşliğinde devam etti. 

Şairler şiirlerini yorumladı, aşık ozanlar deyişleri ile programa katılıp programın ilgiyle takip edilmesini sağladılar.

Araştırmacı yazar Yusuf Karakaya, Ertuğrul Kapusuzoğlu, Sanatçı dostu Orhan Çınar, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Pehlivan Uzun ve yazar Rivahi Kalay da katılımcı konuklar arkasındaydı. Yozgat Şairler ve Yazarlar Dernek Başkanı Ahmet Sargın ve Bozok Edebiyat Kültür Sanat Derneği Başkanı Songül Yurdagül bir konuşma yaparak katılımcılara ve Yozgat Belediyesine teşekkür ettiler. Geniş katılımın olduğu program ilgiyle takip edildi ve büyük beğeni topladı.

7 Ağustos 2019 Çarşamba tarihinde eklendi ve 2342 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız