"Gençler Meslek Sahibi Oluyor"

"Gençler Meslek Sahibi Oluyor"

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) gönüllerine yönelik Sorgun Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Grafik Tasarım ve Animasyon kursu devam ediyor.

Kurs hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yapılan kursa 15 genç katılım sağlıyor. 

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz," Bu kurs ile, sektörün ihtiyaç duyduğu, teorik ve uygulama altyapısı olan, vizyon sahibi, yeniliği iş süreçlerine aktarabilen ve farklılığını ortaya çıkarabilen, eleman gereksiniminin karşılanmasını amaçlıyoruz. Son yıllarda cazip bir meslek haline gelen grafik tasarım genel olarak reklam, resim, çizim, illüstrasyon, grafik, baskı ve bunlarla ilgili her türlü sanat danışmanlığını kapsayan işlerin tamamıdır. Peki grafik tasarım nedir ne iş yapar?

Bir kitabın kapağını, bir afiş, logo vb. tasarlayabilir ve reklamcılarda çalışabilirsiniz. Televizyonlarda gösterilen reklamları tasarlayabilir, katalog gibi baskılar hazırlayabilir ya da afiş tasarımları yapabilirsiniz. İnsanlara verilmesi amaçlanan bir mesajı etkili ve amaca uygun olarak iletmek için kullanılacak her türlü tasarım ve yaratım süreci grafik tasarımın kapsamına girer. Tasarımcı meydana getirdiği tasarımı görme ve işitme duyularına hitap edecek şekilde hazırlar. Filmler, grafikler, matbaa baskıları, afişler ve reklamlar gibi tüm tasarımları grafik tasarımcılar hazırlayabilir. Kursun açılmasıyla birlikte ilçemizde faaliyet gösteren reklamcılar grafik tasarım alanında çalışacak grafiker ihtiyaç olduğunu ve kurs sonunda gençleri iş yerlerinde istihdam edebileceklerini söylediler.

Gönüllülerimize verdiği destekten dolayı Sorgun Halk Eğitimi Merkezine teşekkür ediyoruz" dedi.

23 Temmuz 2019 Salı tarihinde eklendi ve 493 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız