Darbe Girişimi Fotoğraf Sergisi Açıldı

Darbe Girişimi Fotoğraf Sergisi Açıldı

Sarıkaya İlçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.

Kaymakamlık tarafından izlenime sunulan sergide, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişiminde bulunduğu gün ve sonrasında çekilen fotoğraflara yer verildi. 

Sergiye Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Sergiyi gezen Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, fotoğraflarda 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı vatana, bayrağa ve demokrasiye sahip çıkan halkın ortaya koyduğu direnişi gördüklerini söyledi. 

15 Temmuz gecesinin unutulmaması gerektiğini belirten Kaymakam Özcan yaptığı konuşmada "Hain 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu esnada çekilen fotoğrafları görmek o günleri bir daha hatırlamak ve o günleri görmeyenlere göstermek çocuklarımıza o günleri unutturmamak üzere bu fotoğraf sergisini hazırladık ve açıyoruz. 

15 temmuz hain darbe girişimi gibi ülkemizin milletimizin ve devletimizin karşı karşıya kaldığı olayları unutmamamız ve bunlardan ders çıkartmamız lazım. 

Tarih boyunca bu devlet ve bu millet bu tür olaylarla sürekli karşı karşıya kaldı süreklide bu tip hainler bu toplumun içerisinde ne yazık ki var olmaya devam ediyor bu vesileyle bu olayları geçmişte olduğu gibi Çanakkale'yi Kurtuluş savaşını ve Fatih'in İstanbul'un fethini unutmadığımız gibi bugünleri de yaşadığımız bu acıları da sıkıntıları da unutmamız lazım ve unutmayacağız. 

2 yıl önce maruz kaldığımız bu darbe girişiminin bu ölümsüz anları ölümsüzleştiren bu fotoğraf sergisini hazırlayan Milli Eğitim Müdürlüğümüze Teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Av.Ömer Açıkel ise yaptığı konuşmada "Unutmak tükenmektir aslında, 15 Temmuz bize şunu hatırlattı devlette hiç bir zümrenin hiç bir tarikatın hiç bir cemaatin yapılanmasına paralel bir yapı kurmasına müsaade edilmemesi gerektiğini bir kez daha anlattı çünkü bu devlet hepimizin devleti Çanakkale'de Kurtuluş savaşında büyük Türk milleti olarak kurduğumuz bu devleti iktidar yetkisini Türk milletinden başka hiç kimsenin kullanamayacağının en önemli göstergesidir. 

15 Temmuz gecesi Türk Milleti devletine bayrağına sahip çıkmıştır. Allah bizlere bir daha böyle acı yaşatmasın hainlerden hepimizi korusun muhafaza eylesin hepinize saygılar sunarım" dedi.

11 Temmuz 2019 Perşembe tarihinde eklendi ve 216 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız