REİS’İN ADAYI KÖSE

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse’nin de olduğu 20 il belediye başkan adayını açıkladı.

REİS’İN ADAYI KÖSE

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse’nin de olduğu 20 il belediye başkan adayını açıkladı.

Alfabetik sıraya göre illerin adaylarını açıklayan Erdoğan konuşmasında, Yozgat adayının Celal Köse olduğunu söyledi.

Açıklanmanın ardından AK Parti Yozgat Milletvekilleri Bekir Bozdağ, Yusuf Başer, mevcut belediye başkanı Kazım Arslan, Gençlik Kolları Başkanı Kazım Şimşek, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Mevlüde Muratdağı Er’i kürsüye çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuoyuna Yozgat adayı Celal Köse’yi tanıttı.

Haftalardır Yozgat kamuoyunu meşgul eden AK Partide Yozgat adayının kim olacağı tartışmaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Partisinin Grup Toplantısında yaptığı konuşma ile son buldu.

Yozgat’ta önceki hafta AK Parti Belediye Başkan adaylığında 6 isim için temayül yoklaması yapılmıştı. Temayül sonuçlarında mevcut Belediye Başkanı Kazım Arslan ve AK Parti İl Başkanı Celal Köse’nin isimleri çıkmış ve bu isimler arasında tekrar anket yapılmıştı. 

 AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan değerlendirmelerde AK Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse olarak belirlendi. AK Parti Genel Merkezince aranan İl Başkanı Köse, Ankara’da yapılacak aday tanıtım toplantısına davet edildi.  İl Başkanı Köse’nin ismi Grup Toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 20 İl Belediye Başkan Adayı ile birlikte kamuoyuna duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM haftalık olağan Grup Toplantısında yaptığı konuşmada, Yozgat’ın da içinde olduğu 20 il adayını açıkladı.

Erdoğan’ın açıkladığı 20 il adayı şu isimlerden oluştu:  “AK Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Afyonkarahisar – Mehmet Zeybek, Balıkesir – Yücel Yılmaz, Çanakkale-Ayhan Gider, Çankırı – Hüseyin Boz,Çorum – Haşil İbrahim Aşgın, Bingöl – Erdal Arıkan, Eskişehir – Burhan Sakallı, Hatay – İbrahim Güler, Karaman – Mahmut Sami Şahin, Konya – Uğur İbrahim Altay, Mardin – Mehmet Vecdi Kahraman, Muş – Feyat Asya, Sakarya – Ekrem Yüce, Sivas – Hilmi Bilgin, Tokat – Eyüp Erdoğlu, Trabzon – Murat Zorluoğlu, Uşak – Mehmet Çakın”

CELAL KÖSE KİMDİR? 

1972 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Yozgat’ta tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 

Yüksek Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi anabilim dalı Kamu Yönetimi Bölümünden siyasi partiler kanununa göre seçme seçilme esasları, parti içi demokrasi ve liderler sultası başlıklı Yüksek Lisans tezini vererek mezun oldu. 

İş hayatında inşaat, akaryakıt, gıda ve madencilik gibi çeşitli alanlarda faaliyetleri oldu. 1984 yılında kurulan baba mesleğini devam ettirdi. Siyasi hayatına ilk olarak Refah Partisi Gençlik Kolları’nda başladı. 

AK Parti kuruluşunda kurucu il başkan yardımcısı olarak görev aldı, Şubat 2002’de Genel Merkez tarafından Yozgat Merkez İlçe Teşkilatı’nı kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. 

2007 Yılında bu görevinden ayrıldı. 23 Ağustos 2017 tarihinde ise AK Parti Yozgat İl Başkanlığı görevine atama ile geldi. Köse, evli ve 2 çocuk babasıdır.

28 Kasım 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 1632 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız