İşverenlere İşbirliği Çağrısı

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Taner Yıldız, eğitim programlarının uygulanmasına yönelik işverenlere işbirliği çağrısında bulundu.

İşverenlere  İşbirliği Çağrısı

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Taner Yıldız, eğitim programlarının uygulanmasına yönelik işverenlere işbirliği çağrısında bulundu. 

İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, işgücü ihtiyacı çeken işverenlere çağrıda bulunarak, ‘Gelin nitelikli işgücünü birlikte yetiştirelim” dedi. 

Yıldız, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) hakkında işverenleri ziyaret ederek bilgilendiriyor. İşverenlere işbirliği kapsamında Mesleki Eğitim Kursu düzenlenmesi için işbirliği çağrısında bulunan Yıldız, MEGİP kapsamında İl Danışma Kurulu oluşturulduğunu ve çalışmalar yapıldığını aktardı. 

İşverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacının karşılanması amacıyla tekliflerini beklediklerini ifade eden Yıldız, “bu kapsamda işverenlerimiz mevcut istihdamlarının yüzde 50’sine kadar kontenjan talebinde bulunabileceklerdir. Kursiyerlere verilecek teorik ve uygulamalı eğitimlerle sektör bazında ihtiyaç duyulan mesleklerin açıklarının kapatılmasının amaçlanmakta olduğu ve Mesleki Eğitim süresince kursiyerlerimize 61,65TL günlük cep harçlığı, Genel Sağlık Sigortası ve İş Kazası Meslek Hastalığı Sigorta primlerini de İŞ- KUR olarak biz karşılıyoruz” dedi. 

Ayrıca teşviklerimizin bununla sınırlı olmadığını hatırlatan Yıldız, İşbaşı Eğitim Programı, İlave İstihdam Teşviki ve Bir Senden Bir Benden teşviki hakkında işverenlere bilgiler verdi.

20 Eylül 2018 Perşembe tarihinde eklendi ve 10749 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız