Okullar Eğitime-Öğretime Hazır

Yozgat’ta bulunan tüm okullar 2018 yılı sezonu öncesi eğitim-öğretime hazır hale getirildi.

Okullar Eğitime-Öğretime Hazır

Yozgat’ta bulunan tüm okullar 2018 yılı sezonu öncesi eğitim-öğretime hazır hale getirildi. 

Yozgat il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından merkez, ilçe ve köylerde bulunan tüm okul binalarında okul sezonu öncesi gerekli tadilat, tamirat, boya, badana ve diğer tüm çalışmalar yapılarak, 2018 yılı eğitim-öğretim sezonuna hazır bir hale getirildi.

Yaz tatili itibariyle başlayan çalışmaların bir büyük kısmının tamamlandığını ve kalan diğer çalışmalarda ise sona gelindiğini belirten İl Milli Eğitimi Müdürü Yusuf Yazıcı, Yozgat olarak yeni eğitim-öğretim sezonuna hazır olduklarını söyledi. 

İl genelindeki okullarda yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Yazıcı,“2018-2019 eğitim-öğretim sezonu öncesi okul binalarımızda yaz tatili itibariyle başlatmış olduğumuz çalışmaların büyük bölümü tamamlandı, kalan çalışmalarda ise sona gelindi. Merkez, ilçe ve köylerdeki tüm okullarımızın elde geçirildiği çalışmalar kapsamında, ihtiyaç durumuna göre okulların bazılarında dış cephe mantolama, boya, badana, çatı yapımı veya tadilatı, parke döşeme ve çevre düzenleme çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmalar ile yeni sezon öncesi okullarımızdaki tüm eksikliklerin giderilmiş oldu. İl genelindeki tüm okullarımız artık eğitim-öğretime hazır bir şekilde öğrencileri bekliyor diyebiliriz“ diye konuştu. 

12 Eylül 2018 Çarşamba tarihinde eklendi ve 904 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız