ÖZLER'DE FESTİVAL COŞKUSU

Boğazlıyan’a bağlı Özler Köyü’nde ‘Özler Birlik Derneği’nce düzenlenen “Geleneksel Özler Yaz Festivali” vatandaşları bir araya getirdi.

ÖZLER'DE FESTİVAL COŞKUSU

Boğazlıyan’a bağlı Özler Köyü’nde ‘Özler Birlik Derneği’nce düzenlenen “Geleneksel Özler Yaz Festivali” vatandaşları bir araya getirdi. 

Özlerliler bir araya gelmenin sevincinin yanısıra geleneksel festival etkinliğinin heyecanını da yaşadı. Üç gün süren festivale katılan gurbetçiler ve yöre halkı hasret giderdi, birlik beraberlik içerisinde eğlencenin tadını çıkardı. Katılımın oldukça yoğun olduğu şenlikte renkli görüntüler oluştu. 

ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI 

Geleneksel hale gelen festivale sadece Yozgat’tan değil, Hollanda’dan Almanya’ya ve tüm Avrupa ülkeleri ile Kayseri’den Ankara’ya, İstanbul’dan Bursa’ya, kadar birçok il ve ilçeden vatandaşlar katıldı. 

Özellikle gurbetçiler memleket özlemini gidermek için planladıkları tatillerini Özler Birlik Derneği Festivaline denk getirdi. Dernek tarafından özel olarak davet edilen bürokrasi, siyaset ve iş adamları da şenlikte onur konukları oldu. Etkinliklerde sahneye çıkan ünlü sanatçı Uğur Işılak, şarkı ve şiirleriyle festival alanına akın eden katılımcılara unutulmaz bir akşam yaşatırken, Mehter Takımı’nın gösteriler gerçekleştirdiği festivalde köy halkı ve gurbetçiler oyunlara eşlik ederek keyifli anlar yaşadı.

Etkinlik çerçevesinde bir araya gelen ve uzun yıllardır birbirine görmeyen Özlerliler hasret giderdi, birbirleriyle uzun uzun sohbetler etti.

Özler Köyü ve Gurbetçilerin yaşadığı bu sevinç ve mutluluğa katılan 

Vali Kemal Yurtnaç, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ile Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer ve MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef ile Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Veysel Filiz, Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu ve Konfederasyona bağlı dernek ve Federasyon başkanları, Özler Birlik Derneği Başkanı Coşkun Babayiğit, Özler Köyü Muhtarı Adnan Aslan, siyasi parti il ve ilçe başkanları ve çok sayıda kurum müdürleri ve davetliler ortak oldu.

7 Ağustos 2018 Salı tarihinde eklendi ve 3578 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız