ETKİNLİKLER BAŞLADI

Yozgat Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Sürmeli Kültür, Sanat ve Sosyal Etkinlikleri’nin 19’uncusu başladı.

ETKİNLİKLER BAŞLADI

Yozgat Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Sürmeli Kültür, Sanat ve Sosyal Etkinlikleri’nin 19’uncusu başladı. 

Yimpaş AVM önünden Cumhuriyet Meydanı’na kortej yürüyüşü ile başlayan 19. Uluslararası Sürmeli Kültür, Sanat ve Sosyal Etkinlikleri’ne Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, çok sayıda yurt dışından konuklar ve vatandaşlar katıldı. 

Belediye Mehter Takımının gösterisi sonrası konuşan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, 19. Uluslararası Sürmeli Kültür, Sanat ve Sosyal Etkinlikleri'nin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Yapılan etkinliklerin asıl amacının şehrin tanıtımı olduğunu belirten Yurtnaç, "Şehrimizin tanıtımına özel önem veriyoruz. Yurt içi ve dışındaki turizm fuarlarında Yozgat'ın Sarıkaya Roma hamamından termaline kadar tüm kaynaklarını tanıtmaya gayret ediyoruz. Bu çalışmalarımızın uluslararası alana gelmesi önemlidir. Bu sene geçen seneden daha fazla yurt dışından ekipler gelmesi de tanıtıma katkı sağlayacaktır. Buraya gelen ekipler ülkelerine dönerken Yozgat'ın ülkemizin güzel şeylerini götürecek ve orada tanıtacak." dedi. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan da, 2014 yılında yapılan Sürmeli etkinliklerinde ön sıradaki protokol koltuklarını ve protokol kurallarını kaldırdıklarını ifade ederek "Sürmeli etkinliklerini sivil bir etkinlik olarak kutluyoruz ve bundan sonra da kutlamaya devam edeceğiz. Bu yıl önceki yıllardan farklı olarak bazı etkinliklerimizi bazı mahallelerde de yapacağız ve etkinliğimizi şehrin tamamına yayacağız. Halkımızın daha fazla katılımını sağlayacağız. Etkinliğimizin hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından etkinlik kapsamında sünnet edilen çocuklara çeşitli hediyeler verildi. 19. Uluslararası Sürmeli Kültür, Sanat ve Sosyal Etkinlikleri, 10 Ağustos Cuma gününe kadar sürecek.

ESNAFLARLA KAHVALTI YAPILDI

Yozgat Belediyesi bu yıl 19’uncusu düzenlenen Uluslar arası Sürmeli Kültür Sanat ve Sosyal etkinliklerinde bir ilke imza attı. 

Şenliklerin protokol havasından çıkarak halkın sahipleneceği, katkı sunacağı bir hale gelmesi, şehrin tüm kesimlerine yayılması için hazırlanan program kapsamında düzenlenen esnaflarla sabah kahvaltısı da büyük ilgi gördü. 

Meydan yerine kurulan 500 kişilik sofrayı, Vali Kemal Yurtnaç ve Belediye Başkanı Kazım Arslan vatandaşlar ve esnaflarla paylaşarak, devlet millet bütünleşmesinin en güzel örneklerini verdiler. Uluslar arası Sürmeli Kültür Sanat ve Sosyal etkinlikleri kapsamında Meydan Yeri’nde düzenlenen sabah kahvaltısı programı büyük ilgi gördü. Sürmeli Şenlikleri’nde bir ilk olarak gerçekleştirildi. 

Meydan yerinde düzenlenen ve 500 kişinin rahatlıkla kahvaltısı- nı yapacağı şekilde ayarlanan sofraya herkes iştirak etti. 

Esnafların yanı sıra vatandaşların da katıldığı programa Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Belediye Başkan Yardımcıları Talip Karslıoğlu, Ahmet Akgün, birim müdürlerinin yanı sıra bazı STK’ların başkanları da katılarak birlik ve bütünlük adına yaşanılan örnek görüntüye katkı sağladılar. 

SORUNLARI DA DİNLEDİLER 

Vatahdaşla hemen hemen her ortamda bir araya gelen, beklentilerine kulak kabartan ve bunların çözümü noktasında çaba sarfeden Vali Kemal Yurtnaç ve Belediye Başkanı Kazım Arslan, kahvaltı programında da kendilerine iletilen bazı konuları ilk ağızdan dinleme fırsatı buldular. Esnafla gerçekleştirilen sıcak sohbet sırasında gündeme gelen bazı konuların çözümü için önümüzdeki günlerde adımlar atılması bekleniyor.

RENK CÜMBÜŞÜ

Yozgat Belediyesi ‘19. Uluslararası Sürmeli Kültür, Sanat ve Sosyal Etkinlikleri’nin üçüncü gününde uçurtma şenliği düzenlendi.

Nohutlu Tepesi’nde düzenlenen Uçurtma Şenliği büyük ilgi gördü.

Yoğun katılın olduğu şenlikte gökyüzü adeta rengarenk uçurtmalarla süslenirken, aileler ise çocuklarıyla gönüllerince eğlendiler. Aileleriyle birlikte unutulmaz bir geçiren çocukların mutluluğu dikkat çekti.

Nohutlu tepesinde düzenlenen etkinlikte aileler, çocuklarıyla birlikte uçurtmalarını gökyüzüne bıraktı. Yüzlerce uçurtma gökyüzünü renklendirirken çocuklar neşeli dakikalar geçirdi.

 Renk Cümbüşü Hareketli müzikler eşliğinde minik ellerle buluşan uçurtmaları gökyüzüne bırakan çocuklar, rüzgarı en iyi şekilde hesaplayıp, uçurtmalarını en yükseğe çıkarmak için çabaladı. Çocuklar kadar aileleri de eğlenceli bir gün geçirdi. Çocukluklarına dönen büyükler de, uçurtmalarıyla gökyüzünü saatlerce renklendirmenin keyfini yaşadı.

6 Ağustos 2018 Pazartesi tarihinde eklendi ve 2809 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız