ÖDÜLLER DAĞITILDI

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde, Yozgat TÜGVA ve Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi ortaklığında düzenlenen ÇözeBİLSEM 1.

ÖDÜLLER DAĞITILDI

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde, Yozgat TÜGVA ve Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi ortaklığında düzenlenen ÇözeBİLSEM 1. Zekâ Oyunları Yarışması finalleri gerçekleştirildi.

 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda gerçekleşen finale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Memur-Sen İl Başkanı Kenan Şerefli, TÜGVA İl Başkanı Muhammed Recai Büyüksoy, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Öner Tikilo, İNFAK Derneği Başkanı Ömer Yağmur, İl geneli okul ve kurum müdürleri, Finalist Okulların yöneticileri, koordinatör öğretmenler, finalist öğrenciler ve veliler katıldı. 

Yarışmanın ilk aşamasında 32 okul ve 466 öğrenci katilim sağlamış ve en yüksek puan alan 23 öğrenci finale davet edildi. 

ÇözeBİLSEM Yarışma Koordinatörü Matematik Ögretmeni Erhan Koç’un sunumunu gerçekleştirdiği programda Okul Müdürü Erol Özel, “ ÇözeBİLSEM 1. Zekâ Oyunları Yarışmasındaki temel amacımız öğrencilerimizin zekâ oyunlarına ilgilerini artırmak, akıl yürütme kapasitelerini geliştirmek, çok yönlü ve stratejik düşünebilmelerini sağlayabilmek, zekâ gelişimini destekleyecek, merak, öğrenme ve yaratıcılığa zemin hazırlayan bir organizasyon düzenledik” dedi. 

TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Recai Büyüksoy, “Yozgat TÜGVA olarak gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı. 

Heyecan dolu yarışmada il finalisti öğrencilere yirmi beş soru soruldu ve tablet üzerinde en hızlı ve en çok doğru cevap veren ilk üç öğrenci il derecesine sahip oldu. 

Yarışma bitiminde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Ülkemizin ve pek çok ülkenin kalkınma hedefleri arasında, bireylerin ilgi alanlarını, yeteneklerini, yaratıcılıklarını geliştirmelerine yönelik fırsatları artırmak, ülkelerine ve dünyaya yararlı birer vatandaş olmalarını sağlamak vardır. Bizler de Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gençlerin gelişimine hizmet edecek, medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesilleri yetiştirmek için bu ve benzeri organizasyonlara katkı vereceğiz.” dedi.

Gelecek yıllarda bu yarışmanın devam etmesi gerektiğini vurgulayan Yazıcı, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini belirterek katılımcılara ödüllerini takdim etti.

4 Mayıs 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 1199 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız