HER HAFTA FARKLI KONUK

Bozok Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Dr.

HER HAFTA FARKLI KONUK

Bozok Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kara, Ensar Vakfında haftalık düzenlenen söyleşiye katıldı.

Ensar Vakfı Yozgat Şubesinin haftalık söyleşilerinin bu haftaki konuğu Bozok Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kara oldu. Ensar Vakfı’nda gerçekleştirilen söyleşide, “Yozgat İlinin Kalkınmasında Model Önerisi” konusu ele alındı. 

Söyleşide ele alınan konular arasında dünya ekonomisindeki gidişat, ekonomik sistemler, küreselleşme ve etkileri konularınada değinildi.

Yozgat İl Ekonomisinin genel değerlendirilmesi yapılarak yatırım alanları tesbit edildi. Tesbit edilen yatırım alanları şu şekilde sıralandı;

1. Tarım ve Hayvancılık, Tarımsal Sanayi

2. Eğitim Üssü

3. Termal Turizm, Kongre ve Sağlık Turizmi

4. Lojistik Merkez

Bozok Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kara’ nın değerlendirmelerinin ardından soru-cevap kısmı ile tamamlanan söyleşide, Ensar Vakfı Yozgat Şubesi Başkanı Hüseyin Durusoy,” Her hafta düzenlenen söyleşilerimize tüm halkımızı davet ediyoruz. 

Söyleşilerimiz oldukça verimli ve güzel geçiyor. 

Bu hafta ki konuğumuz Bozok Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kara oldu. Kendisene bizi kırmayıp bu hafta ki söyleşimize katıldığı için teşekkür ederim” dedi.

Söyleşiye Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Vali Yardımcaları Şükrü Çakır ve Salih Altun, Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçarslan ve vatandaş katıldı.

23 Mart 2018 Cuma tarihinde eklendi ve 1019 kez okundu

YORUMLAR

0 yorum yapıldı
Üye girişi yapmak için tıklayınız