Bugün 1 Temmuz 2016 Cuma

Belekcehan’da tapu sevinci

Kadastro çalışmaları tamamlanan Akdağmadeni İlçesi'ne bağlı Belekcehan Beldesi'nde tapu dağıtım töreni düzenlendi.

Paylaş :
Yazdır :
Karakter boyutu :
Metni küçült
Metni büyüt
6 Aralık 2012 Perşembe
Belekcehan’da tapu sevinci

Kadastro çalışmaları tamamlanan Akdağmadeni İlçesi'ne bağlı Belekcehan Beldesi'nde tapu dağıtım töreni düzenlendi.

Belekcehan Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen törene Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Tapu Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Kesimoğlu, Akdağmadeni Kaymakamı Hüseyin Engin Sarıibrahim, Garnizon Komutanı Üsteğmen Yusuf Özkan, Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan, Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara, Yozgat Tapu Kadastro 22. Bölge Müdürü Ömer Şahingöz, Yozgat İl Defterdarı Mustafa Işık ve çok sayıda davetli katıldı.

Yozgat Valisi Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, arazileri alıp satmada, kamuda iş yaparken veya devletin tanıdığı haklardan istifade ederken tapunun önemli olduğunu söyledi.

Tapu Kadastro 22. Bölge Müdürü Ömer Şahingöz, ise kadastro çalışmaları neticesinde 2600 parsel oluştuğunu, bunlardan 13'ü orman, 100'ü maliye hazinesi, 29'ü Belekcehan Belediyesi, 2458'i de vatandaşların adına tespit ve tescilinin yapıldığını anlattı.

Belekcehan Belediye Başkanı Şahin Arısoy ise ilçenin Türkiye'de en son kadastro çalışması tamamlanan bir yerleşim yeri olduğuna dikkati çekti. Arısoy, orman sınırları içerisinde kalan bir arazileri olduğunu vurgulayarak Orman kadastrolarının da tamamlanarak mülkiyetin hak sahiplerine verilmesini istedi.

Konuşmaların ardından kadastro çalışmalarında emeği geçenlere görevlilere plaket takdim edilirken, tapular da hak sahiplerine protokol tarafından verildi.

6 Aralık 2012 Perşembe

Adınız Soyadınız
Yorumunuz
 

Henüz yorum yazılmamış... Bu habere ilk yorumu siz yapın